Nedávno hral na juniorskom šampionáte. Hokejista Kupec ukončil kariéru

Martin Kupec (vpravo) v drese Banskej Bystrice.
Martin Kupec (vpravo) v drese Banskej Bystrice. (Autor: TASR)
SITA|4. feb 2019 o 15:00

V Banskej Bystrici sú prekvapení.

BANSKÁ BYSTRICA. Slovenský hokejista Martin Kupec ukončil vo veku 19 rokov aktívnu kariéru. Rozhodol sa tak po majstrovstvách sveta juniorov v Kanade, kde odohral jeden zápas.

Za HC '05 iClinic Banská Bystrica a tím HK Orange 20 absolvoval v najvyššej slovenskej súťaži dovedna 31 zápasov a získal jednu asistenciu.

Svojím rozhodnutím spravil škrt cez rozpočet vedeniu HC '05 iClinic Banská Bystrica, ktoré s ním počítalo ako s deviatym obrancom.

"Po majstrovstvách sveta juniorov v Kanade sa mal pripojiť k mužstvu. Martin nám po návrate z MSJ oznámil, že končí s aktívnou kariérou. Táto informácia bola pre nás veľmi prekvapujúca," uviedol pre klubovú stránku Július Koval, športový manažér banskobystrického klubu.

"V nasledujúcich dvoch týždňoch po návrate sme mu nechali čas na rozmyslenie. Trikrát som mu volal, stretol sa osobne aj s riaditeľom klubu Michalom Longauerom. Vždy odprezentoval svoj názor, že nechce pokračovať s hokejom, čo nás veľmi mrzí, pretože sme v ňom videli potenciál. Verím však, že si to do budúcej sezóny rozmyslí," dodal.

Vedenie na nečakaný krok mladého rodáka z Banskej Bystrice zareagovalo podpísaním zmluvy s 38-ročným kanadským veteránom Ryanom Glennom.

"Mali sme rozpracovaným troch slovenských obrancov, ktorých menovať zbytočne nejdem. V podstate môžem povedať, že, žiaľ, ani jeden nevyšiel. Museli sme preto promptne reagovať a ako deviateho obrancu podpísať Ryana Glenna, aby sme mali dostatočnú hĺbku v defenzíve," vysvetľoval Koval.

Súvisiaci obsah

Nachádzate sa tu:
Domov»Hokej»Slovensko»Nedávno hral na juniorskom šampionáte. Hokejista Kupec ukončil kariéru