Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Mladík chytil ponúknutú šancu za pačesy

Sportnet|Publikované 8. nov 2005 o 23:00

Svit - Výborná obrana počas celého zápasu bola základom úspechu. Spišská Nová Ves je kvalitný súper a vedeli sme, že len stopercentne odvedeným

výkonom ju môžeme poraziť. Po neúspešnom zápase s Interom nám tréner povedal, aby sme na to čo najskôr zabudli a sústredili sa na tento súboj a hrali hlavou a srdcom, rozhovoril sa bezprostredne po stretnutí so Spišskou Novou Vsou (67:57) mladý rozohrávač Chemosvitu Svit Michal Madzin (na snímke s loptou).

Po nevydarenom zápase sme vedeli, že sa z toho musíme čo najskôr spamätať a ísť ďalej. Kvalitnou zónovou obranou domáci svoj zámer naplnili. Stále však majú rezervy, hlavne v útoku, čo postrehol aj 19-ročný mladík.

V útoku to ešte nebolo ono, ale určite lepšie ako v predošlých zápasoch. Obrana je však pre nás prvoradou a v nej sme zahrali ozaj kvalitne, pripomenul M. Madzin, ktorý sa na súpiske Sviťanov objavil po prvýkrát len v tejto sezóne a doposiaľ zasiahol do bojov v každom zo šiestich majstrovských súbojov.

Vždy sa hrá lepšie, keď sa vedie, ako keď sa musí doťahovať náskok súpera. Preto bolo dobré, že v tomto dueli sa nám to hneď od začiatku podarilo. Som rád, že som dostal príležitosť aj v takomto dôležitom závere, aj keď sme už v tom čase mali relatívne vysoký náskok, zdôraznil talentovaný rozohrávač, ktorému sa príležitosť hrávať pravidelne naskytla po nešťastnom zranení Kováčika. Ten je z hry von na dlhší čas a tak sa po jednotke na tomto poste Jankovičovi objavuje na ihrisku práve Michal.

Určite je to spôsobené aj zranením nášho druhého rozohrávača Kováčika. Napriek tomu som milo prekvapený a rád, že dostávam príležitosť ukázať sa. Dúfam, že to takto pôjde aj ďalej a že nesklamem trénerovu dôveru, zaželal si M. Madzin, pre ktorého bola burcujúca atmosféra v hľadisku počas ostatného súboja novou skúsenosťou.

Neodohral som v takejto atmosfére veľa zápasov a aj preto bola nervozita o čosi väčšia ako inokedy. Pri takomto publiku, ktoré so zápasom žije, sa však hrá super, nadchol sa M. Madzin, ktorý očakáva podobné búrlivé prostredie aj dnes v Nitre.

Michal MADZIN v číslach

6 zápasov, 45 minút, streľba spod koša: 2 úspešné / 4 pokusy, dvojky: 1/5, 6 bodov, získané lopty: 6, stratené lopty: 6, asistencie: 10.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.