Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Mladíci zabojovali, no poklesu nezabránili

Sportnet|Publikované 2. mar 2009 o 23:00

KOŠICE. V Prievidzi sa cez víkend konalo 2. kolo Slovenského pohára v zápasení družstiev vo voľnom štýle. Dominanciu potvrdila Dunajplavba

Bratislava, ktorej borci vyhrali štyri zo siedmich hmotnostných kategórií a pre svoj tím vybojovali dovedna 42 bodov, a upevnila tak svoju pozíciu na čele tabuľky.

Veľké sklamanie

Košická Lokomotíva cestovala na Hornú Nitru v oklieštenej zostave, prakticky s juniorským tímom, a veľkým úspechom by bolo, keby si dokázala uhájiť 2. miesto pred Sninou. Mala pred ňou jednobodový náskok. Nestalo sa tak. Za Sninou stráca štyri body. "Veľmi som sklamaný. Najmä z toho dôvodu, že sme vycestovali len so šiestimi chlapcami. Pritom máme veľmi široký káder. Niektorí jednoducho odmietli reprezentovať klub a mesto," neskrýval rozčarovanie tréner ZK Lokomotíva Miroslav Jedlička. Pôvodne boli do Prievidze nominovaní ôsmi borci, no účasť Jakuba Kačeňáka bola otázna pre predchádzajúce zranenie. Malo sa o ňom rozhodnúť v piatok na tréningu. "Radšej ani neprišiel na tréning. Kordanič zasa ochorel. V noci mi poslal sms správu, že má horúčku. Asi budeme musieť urobiť nejaké opatrenia v klube, ako ďalej. Hoci sme si nedali za cieľ vyhrať túto súťaž, nemôžeme k nej takto pristupovať. Mala nám poslúžiť najmä na to, aby sa mladí chlapci vyzápasili. Starší chlapci akoby súťaž odsabotovali. Zle si vysvetlili naše ciele."

V premiére vyhral kategóriu

V Prievidzi sa teda predstavil len poltucet Košičanov, ktorý získal 19 bodov. Najviac potešili Martin Sciranka a Jakub Gazda. "Tí, čo nastúpili, zápasili dobre. Potešili ma. Mladý Gazda (roč. nar. 1992), ktorý po prvý raz zápasil medzi seniormi, dokonca zvíťazil v kategórii do 55 kg. Vyhral štyri zápasy a Cserepkaia z Dunajplavby porazil na lopatky! Bojoval obetavo, snaživo, ako keby sa chcel odvďačiť, že sme ho zobrali do seniorského družstva. A tak to má byť. V tejto 'váhovke' bol aj Pástor. Nesklamal, no ani nebodoval. V šesťdesiatšestke mal Jún ťažkú skupinu, lebo narazil v nej na neskoršieho víťaza Ollého. Napriek tomu sa Matúš ocitol v takej situácii, že keby sa v nej lepšie zorientoval, mohol vyhrať na lopatky. Nakoniec prehral a prehral i v repasáži s Radnótim. Do 74 kg skončil Deák štvrtý a získal tri body. Pokazil však hneď prvý zápas s neskorším víťazom Kováčom. V oprave zvládol náročný duel so skúseným Vavrincom. V súboji o 3. miesto však nezvládol súboj so Sninčanom Hrbáčkom. O kategóriu vyššie výborne zápasil Sciranka, ktorý prehral až vo finále s Rusom Chubežtym. S jeho vystúpením som však bol veľmi spokojný. Do 96 kg štartoval po prvý raz Martin Šimočko. Mal trochu aj smolu, že hneď v prvom zápse nastúpil proti Jaloviarovi - favoritovi, ktorý vyhral túto kategóriu. Druhým favoritom bol Francúz zo Sniny, s ktorým tiež prehral. V boji o 5. miesto zdolal Luptáka z Banskej Bystrice."

Niečo sa musí zmeniť

V nasledujúcich dňoch si zrejme vedenie ZK Lokomotíva pozve svojich zverencov na pohovor. V Prievidzi bol viceprezident klubu Ján Tokár st. i tajomník Marcel Miček, ktorí boli veľmi nespokojní s danou situáciou i s tímom, s ktorým Lokomotíva vycestovala. "Pravdepodobne sa v klube urobia nejaké pohovory alebo opatrenia, aby k niečomu podobnému viac nedošlo. Nemôže sa predsa stať, aby z 'manšaftu', ktorý má 20-25 borcov, vycestovali šiesti... O dva týždne je 3. kolo v Snine, kde nebudú štartovať ruskí zápasníci a dokonca vraj ani Ollé s Jaloviarom nemajú pricestovať. Keby sme postavili to najsilnejšie, čo máme, tak by sme úplne suverénne mohli uhájiť 2. miesto. Chlapci však musia chcieť," dodal M. Jedlička.

FAKTY

Víťazi v 2. kole:

do 55 kg: 1. Jakub Gazda, Peter Pástor (obaja Lokomotíva) nebodoval.

do 60 kg: 1. Mykola Bolotňuk (Snina)

do 66 kg: 1. Róbert Ollé (Dunajplavba), 5. Matúš Jún (Lokomotíva)

do 74 kg: 1. Vladimír Kováč (Prievidza), 4. Matej Deák (Lokomotíva)

do 84 kg: 1. Kachaber Chubežty (Dunajplavba), 2. Martin Sciranka (Lokomotíva)

do 96 kg: 1. Jozef Jaloviar (Dunajplavba), 5. Martin Šimočko (Lokomotíva)

do 120 kg: 1. Soslan Gaglojev (Dunajplavba)

TABUĽKA PO 2. KOLE

1. Dunajplavba89

2. Snina51

3. Lokomotíva47

4. Prievidza40

5. Banská Bystrica27

6. Bánovce n/B25

7. R. Sobota8

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.