Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Mladíci trénera nesklamali, so Sláviou UK mohli bodovať

Sportnet|Publikované 11. nov 2003 o 23:00

Košice - Vodní pólisti ŠKP Košice majú za sebou prvý z dvoch finálových turnajov Slovenského pohára. Pôvodne ho mali usporiadať v domácom bazéne, ale

keďže hygienici košickú plaváreň dočasne zatvorili, museli ho presunúť do Novák. Policajti s mladučkým kádrom tam domácim podľahli 2:10, bratislavskej Slávii UK 5:6 a zdolali Topoľčany 10:4. Pred druhým turnajom im teda patrí tretia priečka.

"S Bratislavčanmi sme mohli aj zvíťaziť. Tri štvrtiny sme vyhrávali, ale nevyšiel nám záver. Mali sme obrovskú príležitosť, keď sme hrali presilovú hru a Vidumanský netrafil prázdnu bránku. Je to teda trošku nešťastná prehra," priblížil dianie v nováckom bazéne tréner ŠKP Szabolcs Eschwig-Hajts a pokračoval. "S Nováčanmi sme prehrali vysoko, ale po tretej štvrtine sme sa proti veľkému favoritovi vcelku držali, prehrávali sme 2:6. Situácia je totiž ťažká, momentálne tvoria družstvo väčšinou dorastenci." Vzhľadom na túto skutočnosť, že Košičania v tejto sezóne disponujú veľmi mladučkým kádrom, nie sú výsledky z prvého finálového turnaja Slovenského pohára nas zahodenie. So Sláviou UK hrali vyrovnanú partiu, Topoľčany vysoko nabili, takže účinkovanie v Novákoch by mohlo byť pre chlapcov skôr povzbudením. "Samozrejme. Keď si ešte pomyslím, že tri štvrtiny duelu s Bratislavčanmi smer diktovali hru..." Mládežnícka liaheň v Košiciach je tradične výborná, aj teraz hráči ŠKP, zväčša odchovanci klubu, ukázali, že talenbt im nechýba a zostáva len na nich, ako budú na sebe ďalej pracovať. "Áno a musím povedať, že chlapci sa v tréningovom procese snažia, s týmto ja problém nemám. Trénujú na plné obrátky. Keď uvážim, že nám odišli štyria skúsení hráči, môžem byť s účinkovaním spokojný."

Druhý finálový turnaj sa opäť v Novákoch uskutoční už tento víkend. Policajti však naň nastúpia v neľahkej situácii. "Nemáme totiž už kde trénovať, plaváreň je zatvorená. Riešime to síce tak, že čosi odtrénujeme v Šaci, ale tam je len 25-metrový bazén s malou vodou a chýbajú nám tam aj bránky. Som teda veľmi zvedavý, ako to tento víkend bude vyzerať. Dúfam, že ešte budeme žiť z toho, čo máme doposiaľ natrénované. Viac ma však bolí hlava pred ligou, zatiaľ totiž nevieme, kedy plaváreň znovu otvoria. Také dva týždne sa dajme tomu dajú ešte vynechať, aj keď mužstvo to pocíti, ale viac nie," poťažkal si tréner Eschwig.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.