Mladíci síce zvíťazili, ale hrou trénera nepotešili

Sportnet|Publikované 20. nov 2002 o 23:00

Slovenská futbalová reprezentácia do 21 rokov zvíťazila včera na štadióne Artmediev Bratislave vo svojej tohtoročnej derniére nad ukrajinskými

Slovenská futbalová reprezentácia do 21 rokov zvíťazila včera na štadióne Artmedie

v Bratislave vo svojej tohtoročnej derniére nad ukrajinskými rovesníkmi gólom Kišku zo 43. minúty 1:0.

Slovensko 21 - Ukrajina 21 1:0 (1:0)

Slovenskí mladíci začali aktívnejšie, Kiškovu strelu z uhla však pozorný Bažan kryl. V 13. minúte vykopol Vavríkovú gólovú hlavičku z bránkovej čiary ukrajinský zadák a následná Doležajova delovka mierila nad. S pribúdajúcimi minútami hostia vyrovnali hru, zrýchlili kombináciu a najmä po ľavej strane si vytvárali priestor pre finálne prihrávky. V 25. minúte vyskúšal Poštrkovu pozornosť z dobrých 20-tich metrov Bielik, jeho strelu zastavilo až brvno slovenskej

bránky. Vzápätí ideálne zacentroval z priameho kopu Rotan, jeho "gólovku" však poslal Gusev nad. Diváci sa nedočkali gólu ani v 37. minúte, keď stopercentnú šancu využil Klimenko len na nastrelenie bočnej siete. Hostia pritlačili a keď už sa zdalo, že Gusev otvorí skóre, na bránkovej čiare zachránil obetavý Svrček. V závere polčasu zahrávali domáci priamy kop z 18-tich metrov. Štandardnú situáciu si pripravoval Doležaj, napokon však nečakane vystrelil rotovanú loptu Kiška a bezmocný Bažan už lopte v ceste do siete nezabránil.

Po zmene strán kontrolovali loptu častejšie hostia, zverenci trénera Komanického sa spoliehali skôr na rýchle brejky. V 51. minúte presne odcentroval aktívne hrajúci Oberenko, technicky vyspelý Rotan predskočil prekvapeného Poštrka a lopta bola v sieti. Hlavný rozhodca Maďar Kassay však vyrovnávajúci gól pre údajný šľapák neuznal. Hostia sa aj naďalej snažili vyrovnať skóre, po rýchlych narážačkách sa dostávali do krídelných priestorov, ich gólové centre však nenašli

adresáta, resp. ich pokusy zblokovala slovenská obrana. V 64. minúte sa blysol efektnými polonožničkami Gusev, jeho strela zo vzduchu však len naštrbila konštrukciu brvna bezmocného Poštrka. Slováci sa snažili niekoľkokrát prečísliť súpera po rýchlych brejkoch, no vo finálnej časti im chýbala lepšia zohratosť a presnejšie zakončenie.

Gól: 43. Kiška. Rozhodovali: Kassay (Maď.) - Medveď, Jančovič (obaja SR), ŽK: Paulík - Gaj, Smalko, 500 divákov. Slovensko 21: Poštrk - Hricko, Barmoš, Doležaj, Svrček - Obžera (46. Jež), Paulík (68. Gottwald), Peter Vavrík (74. Suchý), M. Ďurica (66. Ďuriš) - Kiška, Šesták (62. Adam). Ukrajina 21: Bažan (46. Kyslaj) - Šmalko, Stojan, Ivanskij (46.

Ševeľuchin) - Komarnickij, Rotan, Gaj (59. Valejev), Oberemko - Klimenko, Bielik (74. Leviga), Gusev.

Mikuláš Komanický (tréner SR 21): "Po neúrodnom roku sme išli do tohto zápasu s cieľom vyhrať. To sa nám napokon aj podarilo, no s predvedeným výkonom nemôžme byť spokojní. Dianie na ihrisku až nápadne pripomínalo kvalifikačný zápas s Anglickom, v ktorom sme rovnako dobre začali, avšak s pribúdajúcimi minútami sme prestali hrať. Gól sme dali v závere polčasu opäť po štandardnej situácii, máme problémy skórovať priamo z hry. Do druhého polčasu sme išli s cieľom poistiť vedenie, ale to, čo nastalo v našich radoch, možno

nazvať dezorganizovaným chaosom. Teší nás, že sme napokon dokázali udržať jednogólové víťazstvo."