Sobota, 27. február, 2021Meniny má Alexander

Mladí tenista Jakub Mucha si zatrénoval s Patrickom McEnroe

Sportnet|Publikované 29. nov 2003 o 00:00

Spišská Nová Ves - Rok 2003 potvrdil a upevnil tenisové postavenie 11 - ročného tenistu Jakuba Muchu zo Spišskej Novej Vsi. V slovenskom rebríčku v

kategórii mladšieho žiactva mu patrí 24. miesto vo dvojhre a v 23. vo štvorhre. Medzi mladšími žiakmi Východoslovenského regiónu patrí novoveskému mladému tenistovi najvyššie postavenie. Takýto výsledok dosiahol zásluhou dobrých výkonov na viacerých turnajoch. Medzi tie najdôležitejšie patrili: dvojhra - víťazstvo na turnaji Slávie Univerzita Košice, druhé miesto v Spišskej Novej Vsi, tretie na zimnom a letom turnaji v TK Košice, tretí v Prešove.

Najväčším úspechom bol ale postup medzi osem najlepších tenistov na najviac hodnotenom turnaji kategórie A v Humennom. Vo štvorhre dominoval v domácom prostredí v tenisovom areály pod Blaumontom spolu s Marekom Kleinom z Košíc. S Filipom Havajom vyhral turnaj v Košiciach. Dvakrát obsadil druhé miesto na turnajoch v Košiciach a Prešove.

Najväčší bodový zisk si pripísal Jakub Mucha na turnaji Masters v Bratislave, postupom medzi ôsmich najlepších.

Spolu s týmto podujatím sa viaže najväčší Jakubov tenisový zážitok. Spomínaný bratislavský turnaj sa hral na dvorcoch Slovana a zároveň sa tu pripravovali aj tenisti na Davis Cup Slovensko - USA. Jakub si zatrénoval s kapitánom USA a legendou svetového tenisu Patrickom McEnroeom a strávil čas v šatni s dvojičkami Bryanovcami pred ich zápasom štvorhry. Na suveníry, ktoré dostal od svetových hviezd určite nezabudne. Veď získať šiltovku od McEnroa, Hrbatého a podpisy od Roddicka a spol. sa nepodarí každému.

V stručnej bilancii uvádzame najúspešnejšie zápasy sezóny 2003 Jakuba Muchu:

Mucha - Havaj (7.) 2:2 - skreč a víťazstvo v Košiciach, Mucha - Malacký (12.) 6:3, 6:4 - štvrťfinále Prešov, Mucha - Škvarka (22.) 6:1, 1:6, 7:6 - osemfinále v Humennom, Mucha - Lazarčík (16.) 7:5, 7:6 - semifinále v Košiciach, Mucha - Šuran (28.) 7:6, 1:6, 6:1 - turnaj v Humennom.

Mladému tenistovi blahoželáme k dosiahnutým výsledkom v tomto roku a želáme, aby v roku 2004 reprezentant zo Spiša opäť výkonnostne povyrástol zlepšil si postavenie v rebríčkoch.

Súvisiace články