Streda, 3. marec, 2021Meniny má Bohumil, Bohumila

Mladí Slováci do 14 rokov na ME družstiev dvakrát bronzoví

SITA|Publikované 9. júl 2007 o 11:20

SAN REMO / GRANADA 9. júla (SITA) - Mladí slovenskí tenisti do 14 rokov (ročníky narodenia 1993) boli počas víkendu úspešní na finálových turnajoch majstrovstiev Európy družstiev do 14 rokov. Oba slovenské ...

SAN REMO / GRANADA 9. júla (SITA) - Mladí slovenskí tenisti do 14 rokov (ročníky narodenia 1993) boli počas víkendu úspešní na finálových turnajoch majstrovstiev Európy družstiev do 14 rokov. Oba slovenské tímy obsadili v konečnom hodnotení tzv. Summer Cups 2007 tretiu priečku. Dievčatá pod vedením kapitána Františka Horvátha si ju vybojovali v talianskom San Reme po hladkom víťazstve 3:0 nad Srbskom, keď predtým v semifinále nestačili na neskoršie šampiónky Francúzky (1:2). V súboji so Srbkami získali rozhodujúce dva body vo dvojhrách Michaela Meszárošová a Jana Čepelová, vo štvorhre už za rozhodnutého stavu pridali tretí bod Meszárošová s Vivien Juhászovou. Vo finále si Francúzky poradili s Ruskami 2:1.

Štrnásťroční chlapci s kapitánom Danielom Čálikom zdolali v španielskej Granade v súboji o bronz rovesníkov z Bieloruska 2:0. Potrebné body už vo dvojhrách vybojovali Filip Vittek a Filip Horanský. Štvorhra sa už potom za rozhodnutého stavu nehrala. Slováci stroskotali v semifinále na mladých Francúzoch, s ktorými prehrali 1:2. Rovnakým výsledkom potom Francúzi prehrali vo finále s Rusmi.

Finálový turnaj ME družstiev do 14 rokov - dievčatá - San Remo (Tal.)

o 3. miesto:

Slovensko - Srbsko 3:0

Michaela Meszárošová - Natalija Kostičová 6:4, 6:3

Jana Čepelová - Tamara Čurovičová 7:6 (6), 6:2

Vivien Juhászová, Michaela Meszárošová - Tamara Čurovičová, Natalija Kostičová 6:2, 6:2

Finále: Francúzsko - Rusko 2:1