Sobota, 27. február, 2021Meniny má Alexander

Mladí lyžiari priviezli z Lublinu osem európskych kovov

Sportnet|Publikované 5. sep 2008 o 00:00

Vrcholom sezóny pre najlepších juniorov do 15 a juniorov do 19 rokov vo vodnom lyžovaní za vlekom boli majstrovstvá Európy v poľskom Lubline. A v

konkurencii 60 pretekárov z desiatich štátov boli aj slovenské nádeje.

KOŠICE. Vedúcim výpravy na európskom šampionáte v poľskom Lubline bol Alexander Vaško. Pomocným trénerom Temenuška Csokasová z košického Trixenu. Družstvo Slovenska do 15 rokov štartovalo v zložení Patrícia Matisová, Alexander Vaško, Radovan Hynek (všetci TRIXEN Košice). Družstvo do 19 rokov nastúpilo v zložení Richard Marcinčin, Peter Brezovský a Jakub Szasz (všetci TRIXEN)

Slovensko získalo dve zlate, jednu striebornú a 5 bronzových medailí. Najúspešnejšie si počínali Patrícia Matisová a Alexander Vaško, obaja sa stali majstrami Európy v disciplíne slalom. Paťa pridala tretie miesta v skokoch a trojkombinácii a Alexander tretie priečky v akrobatickej jazde a v trojkombinácii. V hodnotení družstiev Slovensko obhájilo svoju druhú pozíciu a tak stále v tejto kategórii držíme krok s európskou špičkou.

Marcinčin mal na víťazstvo

Cenné je aj tretie miesto Riša Marcičina v slalome, tohto roku určite však mal na viac, aj na víťazstvo. Aj ďalší reprezentanti skončili medzi špičkou. Radovan Hynek obsadil štvrté miesto v akrobatickej jazde a Peter Brezovský šieste v slalome. Najmenej sa darilo poslednému z výpravy Jakubovi Szászovi, ktorý sa neprebojoval do finále v žiadnej disciplíne. Jakub bol však prvý rok v kategórii do 19 rokov. Naša výprava bola celkovo úspešná, zaradila sa medzi najúspešnejšie v histórii slovenského vodného lyžovania za vlekom.

Seniori na MS do Londýna

Už na budúci týždeň v pondelok odchádza slovenská výprava do Londyna, dejiska majstrovstiev sveta vo vodnom lyžovaní za vlekom seniorov. Slovensko bude mať v Anglicku šesť pretekárov. Družstvo tvoria: Miroslav Hríbik - všetky disciplíny, Eva Oravcová - slalom, akrobatická jazda, Rišo Marcinčin -slalom, akrobaticka jazda (všetci TRIXEN), Marek Mlynek - všetky disciplíny (Inter Bratislava), Róbert Hladík slalom (KVL TRIXEN). Ako špecialista bol nominovaný Štefan Olšavský - slalom (KVL TRIXEN).

Súvisiace články