Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Mladí humenskí hokejisti odlietajú do Kanady

Sportnet|Publikované 19. dec 2003 o 23:00

Humenné - Kvalitná práca s mládežou v HKM Humenné sa odzrkadľuje nielen vo výsledkoch, ktoré sú z roka na rok lepšie, ale v nominácii

mladých chlapcov do výberov na medzinárodné hokejové turnaje. V čase Vianoc sa jeden takýto turnaj uskutoční aj v v kanadskom Toronte a zastúpenie na tam budú mať aj humenské hokejové nádeje. Najmä vďaka dobrej spolupráci HKM Humenné so SZĽH a iniciatíve prezidenta HKM J. Suchého a člena výboru HKM I. Bludoviča odlietajú 21. decembra za "veľkú mláku" namiesto dvoch až piati hokejisti - Richard Ficko, Radovan Valábek, Valér Smutko, Jaroslav Sivý a Maroš Kasinec. Mladí Humenčania, ako súčasť výberu Slovenska pod hlavičkou Bratislavy, strávia v Kanade dva týždne, no keďže svoj prechodný domov nájdu v slovenských rodinách, o tradičnú oslavu Vianoc a Nového roka ukrátení nebudú. "Naši deviataci pútajú v poslednom období pozornosť a je o nich záujem aj zo strany reprezentačných trénerov. Mení ako Kasinec, Sivý, Smutko sú momentálne vo výbere kraja, trojica Andreanin, Valábek a Ficko sa zúčastnila reprezentačného sústredenia, pričom Radovan Ficko sa dostal aj do výberu. Je len dobré, že sa chlapci zúčastnia aj takéhoto podujatia a získajú ďalšie skúsenosti pre svoj hokejový rast. Zároveň je tento turnaj pre nich aj akousi odmenou, no taktiež aj motiváciou pre ostatných. Je dobré, že sa turnaja zúčastní kompetná päťka, pretože takto sa kvalita chlapcov ešte viac zviditeľní," konštatoval Jaroslav Suchý, prezident HKM Humenné.

Dnes čaká na hokejových humenských priaznivcov jeden pekný športový predvianočný darček, prípravné stretnutie HKM Humenné - HC Košice. Po návšteve riaditeľa HC Mojmíra Božíka a hráčov Marcela Šimurdu i Juraja Kledrowtza na pôde HKM je to ďalší kamienok do mozaiky humensko-košickej spolupráce. "Som veľmi rád, že prezident HC Košice, pán Veme, dodržal sľub a prípravný zápas oboch klubov sa uskutoční. Nechceme s extraligistom nejako súperiť vo výsledku, skôr by to malo byť priateľské stretnutie oboch klubov, ktoré by potešilo najmú našich hokejových priaznivcov. Možno sa nám podarí vybaviť, aby päťka s humenským rodákom Marcelom Šimurdom obliekala naše farby... Budem rád, ak toto hokejové podujatie splní svoj účel a diváci budú odchádzať spokojní," dodal na margo blížiaceho sa stretnutia humenský prezident. Snáď ani netreba podotýkať, že extraligové mužstvá na zemplínskych ľadoch nie sú častým zjavom a preto by si túto príležitosť nemal nechať újsť žiaden priaznivec z Humenného i blízkeho okolia.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.