Sobota, 27. február, 2021Meniny má Alexander

Mladí hádzanári Edymaxu oživili hru

Sportnet|Publikované 7. apr 2009 o 00:00

Do skončenia základnej časti hádzanárskej extraligy mužov zostávajú už len dve kolá. MHC Edymax Bardejov v 26. kole na domácej palubovke porazil

suseda v tabuľke z piateho miesta Hlohovec 34:28 a na dosah má priečku tesne za semifinálovou štvoricou.

BARDEJOV. Edymax prehral na palubovke súpera o sedem gólov v televíznom prenose. Doma nastúpil s omladeným mužstvom, nechýbajú dorastenci Dominik a Patrik Krok, či hosťujúci juniori z Tatrana Prešov.

Obrana s Kravčákom a Čorejom

Práve omladina od úvodných minút dala najavo, že sa nezľakla ostrieľaných protivníkov a výborných strelcov v súťaží. "Verili sme si. Je to súper, s ktorým môžeme hrať a priblížili sme sa k 5. priečke na rozdiel dvoch bodov. Aj keď nás trápia zranenia či choroby, všetkým slúži ku cti, že nastúpili a príkladne bojovali. Či to bol D. Krok, Šramko, alebo Bujdoš," rozhovoril sa tréner Bardejova Slavomír Krok. Hostia dvakrát v priebehu stretnutia dokázali vyrovnať na 11:11 a 18:18, no misku váh si na svojú stranu naklonili domáci. "Rozhodla obrana, ktorá stojí na Robovi Kravčákovi a Marošovi Čorejovi, a tí dirigujú krajné spojky. Hráme ofenzívnu obranu 1-5 a keď som aj dnes vysunul osobku na strelca Stanislava Pupíka, získali sme lopty a potiahli protiútoky. Takto sme ušli súperovi na rozdiel šiestich gólov, čo bol základ víťazstva," zvýraznil kouč Bardejova. Jeho mužstvo bude hrať v Považskej Bystrici, čo je ťažky súper, ale doma proti Novým Zámkom, taktiež tím z prvej štvorky, by chceli favorita nielen potrápiť.

Rozložili streleckú potenciu

Tréner Hlohovca Juraj Jurajov nezabudol poznamenať, že na výkonnosti aktérov bolo vidieť, že už sa blíži koniec sezóny aspoň pri sobotňajšom vystúpení: "V oboch tímoch boli zdravotné problémy. V tomto stretnutí rozhodlo väčšie srdce domácich, ktorí nastúpili s mladými hráčmi. Aj keď skúsenosť bola na našej strane, nevedeli sme sa vysporiadať hlavne sami so sebou. Myslel som si, že keď sme to dotiahli na 18:18, že výhra je už samozrejmosťou. Domáci v tejto situácii ukázali väčšiu chuť po víťazstve. "Ako sa ukázalo v ďalšom priebehu, kľúčovými boli strelci a brankári. Tu jasne mali navrch domáci. "Nebolo to v jednotlivcoch, hoci Zaťko dal deväť gólov. Bardejov rozložil streleckú potenciu na viac hráčov. Proti nim nášmu brankárovi i obrane to dnes neklapalo," upozornil J. Jurajov.

Súvisiace články