Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

MLÁDEŽNÍCKY HOKEJ

Sportnet|Publikované 5. okt 2007 o 22:00

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. Extraligoví juniori v budúcom týždni začínajú sériu zápasov na ihriskách súperov. V týchto stretnutiach sa ukáže ich sila. Doma v

poslednom zápase s Banskou Bystricou bez problémov vyhrali, i keď už v prvej minúte prehrávali. V Nitre, i keď nie v plnej sile, zdolali domácich o gól. Dorastenci Kežmarku v prvom zápase získali tri body, v druhom porazili Skalicu. V prvej lige dorastenci Spišskej Novej Vsi sa trápili s Dolným Kubínom a v zápase so Žilinou B jasne vyhrali. Športové hokejové triedy s Trebišovom boli úspešné iba na päťdesiat percent.

Extraliga juniorov

Výsledky, extraliga, juniori: Spišská Nová Ves Banská Bystrica 4:1 (2:1, 2:0, 0:0), Leskovjanský 2, Bakoš, Hübler. Nitra Spišská Nová Ves 3:4 (1:1, 2:3, 0:0), Grendel, Plešavský, Hübler, Gomba.

V sobotu cestuje Spišská Nová Ves do Liptovského Mikuláša, Poprad do Žiliny a Košice privítajú Ružinov.

Tréner Michal Teplica k zápasu s B. Bystricou a Nitrou povedal:

"Začiatok zápasu nám nevyšiel, lebo v prvej minúte sme inkasovali. Dlho nám trvalo, dokiaľ sme sa presadili v koncovke. Vypracovali sme si veľa šancí, naša efektivita bola slabá. Až v ďalšej časti zápasu sme sa dostali do vedenia a získali sme náskok. V poslednej tretine sme sa snažili hrať stopercentne dozadu, vytvorili sme si neuveriteľne veľa šancí, v koncovke sme neuspeli. Čaká nás séria zápasov vonku, sám očakávam, ako sa nám bude dariť. Po sérii domácich zápasov nás čaká séria zápasov na súperových ihriskách. V zápase v Nitre sme chceli byť úspešní, čo sa nám aj podarilo. Hráči zahrali podľa našich predstáv, boli tam aj chyby, ale družstvo podalo dobrý výkon, zaslúžene zvíťazilo. Cestovali sme za súperom len tri päťky, lebo je v družstve maródka. Čaká nás ďalší súper v L. Mikuláši, ktorého chceme zdolať."

Extraliga dorastu

Výsledky, extraliga dorast: Kežmarok/Sp. Nová Ves - Trnava 3:2 (0:2,2:0,1:0), Plešavský 2, Martíček. Kežmarok Skalica 6:2 (2:1,2:1,2:0), Oravec 2, Kirner, Kovalík, Bakoš, Gálly.

Tréner Kežmarku Ľubo Jetš hodnotil zápasy takto:

"Obidva zápasy s Trnavou a Skalicou sme odohrali v dobrej forme. Chlapci nám konečne plnili úlohy a držali sa aj nasadením, možno nám chýbalo viac šťastia v zakončení akcií. Výhra s Trnavou nezodpovedá priebehu hry a našej prevahe. Víťazstvo sme museli doslova vydrieť napriek tomu, že väčšina zápasu sa odohrávala na polovici súpera. Aj také sú majstráky. So Skalicou sme mali lepší úvod, viedli sme, ale brzdili nás presilovky, keď v prvej tretine sme mali piatich hráčov vylúčených. Z našej stany sa najviac presadzovala trojica Kovalík, Bakoš, Hudáček, ale bez gólového efektu. Skalica bola hokejovo kvalitnejšia ako Trnava, pokrývali sme ich brejky a aj náš brankár mal zopár vynikajúcich zákrokov. O výsledku zápasu sme rozhodli až v závere zápasu, keď sme zo 4:2 zvýšili na 6:2. Všetkých chlapcov treba pochváliť za bojovnosť a nasadenie. Ak budeme takto pokračovať, tak sa o výsledky nemusíme báť."

Dvojičky z regiónu majú na budúcu sobotu a nedeľu tento program: Kežmarok pocestuje do Topoľčian a Nitry, Poprad bude hrať vonku vo Zvolene a v Banskej Bystrici, Košice pocestujú za súpermi do Nitry a Topoľčian.

Dorast I. liga

Výsledky, 1. liga dorastu: Kežmarok/Spišská Nová Ves Dolný Kubín 2:2x (0:1,0:0,2:1, 0:0), Bednár, Pisko. Kežmarok/Spišská Nová Ves Žilina B 6:2 (2:0,1:1,3:1), Ihnaťo 3, Biško, Olejník, Vesselenyi.

Športové hokejové triedy

Výsledky, 1. liga starší žiaci: Trebišov A Spišská Nová Ves A 0:19 (0:2,0:10,0:7), Krempaský 5, Hamrák 2, Greschner 2, Petrík 2, Džerenga 2, Červeňan, Kucirko, Ihnaťo, Dulák, Rusnák, Kocska.

Tréner Spišskej Novej Vsi Ján Bednár:

"Vycestovali sme do Trebišova s cieľom vyhrať. Vedeli sme, čo nás tam čaká. Súper sa na nás zodpovedne pripravoval aj s posilami z Košíc. Zápas sme začali veľmi aktívne, súperovi sme nedali šancu, mali sme dobré kombinácie a dávali sme aj ukážkové góly. Keby chlapci deviateho ročníka hrali každý zápas s nasadením, tak celkom ináč by to vyzeralo nielen hokejovo, ale aj tabuľkovo. Hráči siedmeho ročníka vždy nastupujú s odhodlaním pobiť sa o výsledok, chcú potrápiť súpera, ale padnú jeden dva góly, potom kolektív padá na kolená, začínajú hrať svoj pomalý hokej, chýba zdravá ctižiadosť vyniknúť a zápasy prehrávajú. Títo chlapci potrebujú len poctivú prácu a treba mať s nimi obrovskú trpezlivosť."

8. Humenné 7 0 0 7 9:85 0

Mladší žiaci: Trebišov A Spišská Nová Ves A 8:1(3:0,2:1,3:0), Filip.

8. Humenné 6 5 10:78 1

II. liga starší žiaci: Spišská Nová Ves B Trebišov B 4:13 (2:4,1:5,1:4), Schmidt 2, Lapšanský, Cvengroš.

Mladší žiaci: Spišská Nová Ves B Trebišov B 25:1 (9:0,3:1,13:0), Polomský 7, Ludányi 4, Hamráček 4, Damián 4, Skalický 2, Chmeľ 2, Kavalec, Kunzo

Tréner František Gonda za kategóriu B:

"Chlapci ôsmeho ročníka sklamali nielen výsledkom, ale aj hrou. Šiesty ročník si so súperom dobre zahral a darilo sa mu aj strelecky. Trebišov nastúpil aj s mladšími žiakmi, ktorí na našich chlapcov nestačili korčuliarsky. Chlapcom šiesteho ročníka treba za výkon poďakovať."

Ženy

Výsledky, 1. liga - ženy: Spišská Nová Ves Slovan Bratislava 1:4 (0:0,1:2,0:2), Kežmarská. Banská Bystrica Spišská Nová Ves 0:5 (0:1,0:4,0:0), Findurová, Brémová, Kašperová, Beníková, Výbošťoková.

Tréner Pavol Findura po zápasoch povedal:

"Nastúpili sme proti veľmi silnému súperovi, ktorý sa v tejto sezóne posilnil o dve zahraničné hráčky (Rusko a Kanada). Naše dievčatá predviedli veľmi dobrý a bojovný výkon. Prvá tretina bola z našej strany ustráchaná, ale potom zistili, že môžu so súperom hrať vyrovnanú partiu, aj keď je reprezentačný výber. Zápas zvládli veľmi dobre, škoda pokazeného záveru, keď sme štvrtý gól dostali v poslednej sekunde a asi štyri minúty pred koncom Plencnerová nepremenila samostatný nájazd. Škoda, mohli sme dosiahnuť ešte lepší výsledok. V nedeľu sme cestovali do Banskej Bystrice a vyhrali sme zaslúžene."

prípravné zápasy:

5. ročník: Poprad Spišská Nová Ves 1:8 (1:0,0:3,0:5), Polomský, Ludányi, Kavalec po 2, Volčko, Augustiňák.

4. ročník: Poprad Spišská Nová Ves 17:13 (9:9), Vospálek 3, Klein, Kristian a Rady po 2, Bodák, Melega.