Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Mládežnícka hokejová liga sa vracia na Slovensko

Crow Arena na Kavečianskej ceste v Košiciach. (Autor: tasr)
Sportnet|Publikované 17. sep 2014 o 00:00

Nadnárodná Mládežnícka hokejová liga sa po dvoch rokoch vracia späť na Slovensko.KOŠICE. V súťaži s ruským riadením bude účinkovať klub HC Jackals, ktorý je registrovaný na Poľskom hokejovom zväze, ale svoj domov bude mať v Košiciach.

Tím HC Jackals bude hrávať svoje zápasy v Crow Arene v košickom Čermeli.

Zatiaľ sa pripravujú v Trebišove pod vedením Jozefa Škraka. Momentálne sú v mužstve najmä hokejisti z cudziny, postupne ho však chcú doplniť aj Slovákmi.

Jozef Škrak: „S prípravou sme začali pred dvoma týždňami v našom domovskom stánku v Crow Arene a máme tu chlapcov ročník narodenia 1993 – 98. Tím tvoria hráči z USA, Švédska, Fínska, Švajčiarska a samozrejme Česka a Slovenska. Slovenskí hráči už majú v tejto dobe platné zmluvy, ale ročník 93 a 94 je stále voľný. Všetko o svojich ambíciách a plánoch odprezentujeme na tlačovke, ktorú plánujeme na začiatku sezóny.“

HC Jackals budú v sezóne 2014/2015 účinkovať v nižšej divízii MHL - Prvenstve. V tejto súťaži hrá 32 mužstiev, osemnásť z nich je v Západnej konferencii.

Prvý duel v nadnárodnej súťaži odohrá mužstvo HC Jackals v piatok 26. septembra proti Klinu. Bližšie informácie o kádri i celom projekte budú známe podľa Miroslava Michaleka, ktorý stojí za projektom, v najbližších dňoch.

MHL pokračuje v expanzii a chce sa stať najlepšou európskou juniorskou súťažou. Slovensko malo doteraz zastúpenie v MHL len v sezóne 2011/2012, keď v nej účinkoval v Spišskej Novej Vsi pôsobiaci klub Tatranskí vlci. V elitnej MHL hrajú zo strednej Európy Energie Karlove Vary a Red Bull Salzburg.

Súvisiace články