Sobota, 27. február, 2021Meniny má Alexander

Mladé mužstvo policajtov by sa s Duisburgom chcelo pobiť o postup

Sportnet|Publikované 8. nov 2002 o 00:00

Košice - Už dnes o 17. hodine vstúpia vodní pólisti ŠKP Košice do bojov v A-skupine 1. kola Pohára víťazov pohárov v maďarskej Budapešti. Hneď na

úvod ich čaká zrejme rozhodujúci súboj o druhú postupovú miestenku proti nemeckému ASC Duisburg. Zajtra o tom istom čase si Košičania zmerajú sily s írskym Half Moon Dublin a v nedeľu o 11.30 hod. nastúpia na zápas proti jednoznačnému favoritovi skupiny, domácemu Vasasu Budapešť.

"Chceli by sme poraziť Írov a potrápiť Nemcov, s Maďarmi asi ťažko budeme môcť vyhrať. Stretnutie s Duisburgom bude najdôležitejšie, cez nich by sme mohli postúpiť," opísal ambície policajtov jeden z ich najskúsenejších hráčov Juraj Sakáč. Do ďalšej fázy sa kvalifikujú dvaja najlepší, pri predpokladanej jasnej dominancii domáceho Vasasu by o druhom postupujúcom naozaj mal rozhodnúť práve dnešný zápas Duisburg - Košice. Íri, aj keď sú veľkou neznámou, by mali výkonnostne zaostávať. "O súperovi z Nemecka nevieme vôbec nič. Od trénera sme sa dozvedeli, že v domácej lige sa im celkom dobre darí, ale naposledy prehrali v svojom bazéne s nejakým slabším súperov o šesť gólov. Myslím, že je dobré, že s nimi hráme už prvý zápas." Nemci zvyknú na reprezentačnej úrovni vsádzať predovšetkým na tvrdosť a bojovnosť. "Nemecké vodné pólo ide hore, hoci technicky zaostávajú. Bude to teda pre nás veľmi ťažký protivník. Predpokladám, že na centri budú mať nejakého zahraničného legionára, na ktorého budú hrať. My máme mladé mužstvo, takže kondične a plavecky možno nebudú takí dobrí ako my. Silovo však určite budú mať navrch."

Košičania sa predstavia s mladučkým a neskúseným kádrom, ktorý môže len prekvapiť. Dôležité bude, aby sa mladíci súbojov v pohárovej Európe nezľakli. "Bude to pre nich veľká skúška, pretože absolvujú prakticky prvý takýto dôležitý turnaj v pohárovej Európe. V domácom pohári však naši mladíci odohrali proti Novákom celkom solídne zápasy, napríklad Grutka, či Ligocký sa vedeli aj strelecky presadiť."

Juraj Sakáč vynechal sobotňajší zápas semifinále Slovenského pohára v Novákoch, pretože sa zotavoval z nepríjemného zranenia. Na tréningu mu totiž jeden zo spoluhráčov nešťastne zlomil nos. "Od pondelka som začal trénovať s mužstvom, týždeň predtým som sa prepravoval individuálne. Ja mám vždy takú smolu, že pred nejakým dôležitým turnajom sa mi niečo stane. Teraz to na mňa prišlo znovu... Budem sa však snažiť hrať čo najlepšie, hoci mám dvojtýždňový tréningový výpadok. Lekár mi odporučil, že nemám ísť štyri týždne do vody, ale pohárové povinnosti mi takúto dlhú pauzu neumožňujú." Sakáčovi teda ostáva dúfať, že ho nik z protihráčov v Budapešti do nosa netrafí. "Mám špeciálnu masku, ktorú mi vyrobili v obchode na protézy. Uvidíme, či práve to nebude protihráčov lákať k nedovoleným úderom." S netradičnou 'ozdobou' tváre aspoň bude vzbudzovať rešpekt. "Možno hej, veď maska vyzerá ako z horohu," zasmial sa na záver nášho rozhovoru košický center.

Súvisiace články