Piatok, 6. augusta, 2021Meniny má Jozefína

Mladé hráčky sa kapitánovi Mihalovi odvďačili za dôveru

Sportnet|17. júl 2006 o 00:00

"Spočiatku som bola trochu nervózna, v hľadisku sedela moja rodina. Keď som sa však naplno sústredila na tenis, bola som lepšia ako moja súperka," povedala po sobotňajšom zápase dvojhry v barážovom súboji Pohára federácie s Thajskom mladá slovenská tenist

Sedemnásťročná reprezentantka Dominika Cibulková. FOTO - TASR

ka Magdaléna Rybáriková. K jasnému víťazstvu nášho tímu 5:0 a postupu do svetovej skupiny prispela piešťanská rodáčka výhrou nad thajskou jednotkou Suchanan Viratprasertovou 6:3, 6:3 a na druhý deň potom prepustila svoje miesto v dvojhre ďalšej juniorke v slovenskej reprezentácii Dominike Cibulkovej.

"Aj mne sa ráno tak čudne krútil žalúdok. S kapitánom Mihalom sme boli dohodnutí, že ak Daniela Hantuchová urobí tretí bod, dostanem príležitosť v zápase s Tangphoongovou. Hrala som nervózne, no víťazstvo sa cení," vravela vysmiata, zhovorčivá dievčina. Thajskú dvojku zdolala vo včerajšom súboji 6:3, 6:1. Cibulkovú prišli podporiť do hľadiska aj rodičia. "Otec vydržal za lavičkou našho tímu len tri gemy. Potom odišiel a do konca som ho už nevidela. Na maminu som sa radšej ani nepozerala. Hlavne, že to dobre dopadlo," odfúkla si Dominika, pre ktorú bol premiérový zápas Pohára federácie pred domácim publikom veľkým zážitkom.

Rybáriková si potom zahrala v záverečnej štvorhre a po boku skúsenej Janette Husárovej vo výmenách viackrát nadchli divákov.

Mladé hráčky sa odvďačili Mojmírovi Mihalovi za dôveru výbornými výkonmi. "Máme perspektívny tím, časom by sme mohli znova zaútočiť na prvenstvo v súťaži," povedal kapitán, ktorý si v tomto ročníku postavil za cieľ návrat do svetovej skupiny a bez zvyšku ho splnil. Zabudovaním mladých hráčok do družstva mu dal aj sľubné vyhliadky do budúcnosti a zvýšil tak konkurenciu. "Chcem, aby sa tenistky tlačili do tímu a nemuseli sme ich už prosiť, či prídu hrať," doplnil Mihal.

Súvisiace články