Nedeľa, 7. marec, 2021Meniny má Tomáš

Mladá tenistka mala nehodu. Bolo to ako vo filme, tvrdí

Rebeka Masárová pózuje s trofejou po víťazstve vo finále juniorskej dievčenskej dvojhry na grandslamovom turnaji Roland Garros 2016. (Autor: TASR/AP)
SITA|Publikované 29. sep 2016 o 13:24

Sedemnásťročná Rebeka Masárová má slovenské korene, ale reprezentuje Švajčiarsko.

BRATISLAVA. Mladá švajčiarska tenistka so slovenskými koreňmi Rebeka Masárová, jej mama aj brat vyviazli iba s nepatrnými zraneniami z autonehody cestou na turnaj vo francúzskom Clermont-Ferrande.

Približne sto kilometrov pred cieľovou destináciou sa vozidlo náhle ocitlo mimo kontroly, urobilo tri až štyri kotrmelce a skončilo na streche.

Fotografie prezrádzajú veľké materiálne škody.

Rebeka Masárová mala s rodinou veľké šťastie. (Autor: Facebook - Rebeka Masárová)

"Všetko si pamätám, bolo to ako vo filme," uviedla na facebooku Masárová.

"Keď sa to skončilo, odopla som si bezpečnostný pás. Mala som šťastie, že okno pri mne bolo rozbité a mohla som vyliezť," pokračovala ďalej sedemnásťročná päťka juniorského svetového rebríčka WTA.

"Mala som strach o mamu a brata, obaja sa však tiež dostali von. Stáli sme tam a objímali sme sa. Nemohli sme uveriť, že všetko je síce rozmlátené na tisíc kusov, ale my máme len jeden alebo dva škrabance."

Masárová je medzi seniorkami v hodnotení WTA na 324. pozícii. V júli sa ako držiteľka voľnej karty prebojovala napríklad cez Srbku Jelenu Jankovičovú až do semifinále na hlavnej profesionálnej úrovni v Gstaade.

V máji hrala na podujatí ITF Empire Slovak Open v Trnave. Skončila v osemfinále.

"Neviem, ako poďakovať Bohu za to, čo pre nás urobil. Zachránil naše životy," napísala Masárová.

"Čokoľvek s nami zamýšľa, musí to byť skvelé a ja každý deň urobím to najlepšie. Uvedomujem si totiž, že to mohol byť náš posledný deň, ale Boh sa rozhodol inak."

V prvom kole na spomenutom halovom podujatí v Clermont-Ferrande Rebeka Masárová prekonala domácu Amandine Cazeauxovú 6:1, 6:2.

Rebeka Masárová v júli zdolala napríklad aj bývalú svetovú jednotku Jelenu Jankovičovú.

Súvisiace články