Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Mladá tenistka má rada drinu

Sportnet|Publikované 20. apr 2006 o 00:00

Po utorňajšej štvorhre v zápase s Holandskom dostala včera v súboji s Fínskom v Plovdive príležitosť najmladšia hráčka slovenského tímu DOMINIKA CIBULKOVÁ aj v dvojhre. Šestnásťročná tenistka Slovana Bratislava si bez problémov poradila s Fínkou Tuohimov

Dominika Cibulková sa teší zo svojho prvého víťazstva v Pohári federácie, v zápase s Fínskom zdolala v dvojhre Tuohimovú 6:2, 6:1.

FOTO SME - ONDREJ GAJDOŠ

Po utorňajšej štvorhre v zápase s Holandskom dostala včera v súboji s Fínskom v Plovdive príležitosť najmladšia hráčka slovenského tímu DOMINIKA CIBULKOVÁ aj v dvojhre. Šestnásťročná tenistka Slovana Bratislava si bez problémov poradila s Fínkou Tuohimovou a tešila sa zo svojho prvého víťazstva v Pohári federácie.

Súboj bol na začiatku prvého setu vyrovnaný, od stavu 3:2 ste však na dvorci udávali tón. Striasli ste nervozitu?

"Áno, spočiatku som hrala trochu nervózne. Kapitán Mojmír Mihal ma v prestávkach upokojoval, aby som sa uvoľnila, hrala svoj tenis. Niekedy som na dvorci impulzívna, splaším sa. Postupne som však získavala kontrolu a v druhom sete som súperku tlačila zo základnej čiary, nanútila som jej môj spôsob hry. Tuohimovú som doteraz nepoznala a, pravdupovediac, k víťazstvu mi pomohla viacerými nevynútenými chybami. Zahrala som svoj štandard, nič extra."

V poslednom polroku spolupracujete s trénerom Petrom Hrunčákom, ako juniorka začínate hrať ženské turnaje. V čom ste sa zlepšili?

"Zdokonaľujem agresívny herný štýl od základnej čiary, veľa času venujem nácviku servisu. Som nižšej postavy, pri 161 centimetroch sa snažím naplno využiť rýchle, dynamické nohy. Povzbudilo ma, keď som sa vo februári na 25-tisícovom turnaji v Kanade prebojovala až do finále. Zisťujem, že mojej hre najlepšie sedí tvrdý povrch dvorcov."

Dostali ste sa do štvrtej stovky svetového rebríčka. Aký máte plán na tento rok?

"Tréner vraví, že by som sa mala dostať do tristovky. Ja sa nezaťažujem rebríčkovými počtami. Viem však, že v tomto dôležitom roku by som sa už mala uchytiť v turnajoch WTA Tour. Mám rada drinu v príprave a víťazstvá na kurte beriem ako sladkú odmenu za tréningový pot."

Náš tím opustila v Plovdive na dva dni najlepšia hráčka Daniela Hantuchová. Kedy ste sa to dozvedeli?

"V stredu na raňajkách. O všetkom vie kapitán Mihal a Daniela sa určite dobre pripraví na sobotňajší zápas, aby náš tím vybojoval vytúžený postup do baráže."

(on)

Súvisiace články