Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Mizéria futbalistov Prešova na cudzích ihriskách pokračuje

Sportnet|Publikované 4. nov 2012 o 23:00

Prešovčania si zasa pripísali porážku 0:2, ktorá je ich výsledkovou rovnošatou.

Mizéria futbalistov Prešova na cudzích ihriskách pokračuje. Takže prehra na ružomberskej pôde nebola mimo „normy“.

PREŠOV. Zase si pripísali porážku 0:2, ktorá je ich výsledkovou rovnošatou. V tomto ročníku Šarišania vonku už štyri razy podľahli rovnakým výsledkom, dva razy 1:2, raz doma tiež 1:2, takže dvojka na konte inkasovaných gólov pri prehrách je pre nich nepríjemne magická.


Štyri kolá zeleno–bieli nevyhrali, a to vedno s tým, že dosiaľ na cudzom ihrisku len raz remizovali, dotvára neželanú mozaiku rozpakov.

Domáci tréner Ladislav Šimčo podotkol, že jeho zverenci vyhrali na vyložené šance 6:1. Futbalisti Prešova si zase mysleli, že herne boli v mnohých fázach jednoznačne vpredu. Lenže ako pripomenul tréner Angel Červenkov, kto nedá gól, nemôže pomýšľať na úlovok. Pritom terén ani počasie neboli najhoršie.

„Reparát za sklamanie doma s Trenčínom nám, žiaľ, nevyšiel. Hoci herne to bolo podstatne lepšie než pred týždňom,“ poznamenal stredopoliar Martin Pribula, ktorý nastúpil po odmlke znovu v základnej zostave (podobne ako v predošlom vzájomnom ligovom stretnutí), k čomu tiež dopomohli výpadky niektorých jednotlivcov.

Na vlastnom štadióne Tatran Ružomberčanov porazil rovnakým výsledkom, v osemfinále Slovnaft Cupu sa po rozstrele tešili Liptáci a do tretice zase lepšie zvládli súperenie. A to aj preto, že mali vo svojich radoch urasteného legionára Mukendiho. Ten sa presadil v pohárovom dueli po rohu hlavou a v sobotu rovnakým spôsobom otvoril skóre.

„Neustrážili sme ho, no okrem tejto hlavičky domáci nás do prestávky príliš nepotrápili,“ povedal 26-ročný borec, ktorý sa tiež ocitol v dvoch sľubných brejkových situáciách.

Nevyužili ani „presilovku“

Hoci hra domácich je orientovaná na Ďubeka, ten sa až tak príliš nepresadil, no dôležité bolo, že hostia zlyhali zase vo finálnej fáze. Hlavne Guba aj Ševčuk spackali svoje vyložené možnosti.

Naši stupňovali úsilie za nepriaznivého stavu, no tentoraz nemali šťastie ani na vlastenca (blízko bol k nemu Nosek). Navyše v záverečných desiatich minútach mali výhodu aj „presilovky“ (Mukendi sa zranil, no hostitelia už nemohli striedať), ale ani to im nepomohlo.

„Nakopávali sme loptu do ohňa, avšak zo skrumáží sme nič nevyťažili. Škoda, že vyrovnaný zápas sme nedotiahli lepšie. Futbalovo sme naozaj nezaostávali, no skórovať vonku nám zase nebolo súdené.“

Zdá sa, že Prešovčania stále bojujú s akýmsi prekliatím - nenapnutím siete súperovej brány.

„Trvá to dlho, ale musí sa to už skončiť, no najprv musíme zvládnuť najbližší domáci zápas so Zlatými Moravcami,“ poznamenal Martin Pribula.

Autor: Sportnet

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.