Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Miroslav Viazanko: Bola to jednoznačná ruka

Sportnet|Publikované 9. aug 2009 o 22:00

O 67. min. corgoňligového stretnutia v Čermeli sa hovorilo ešte dlho po stretnutí.

KOŠICE. Nečudo, pretože počas jednej akcie Žilinčania podľa domácich futbalistov zahrali dvakrát evidentne rukou v šestnástke, no rozhodca Hriňák zakaždým iba rozpažil ruky. Po druhom momente prepukli emócie na ihrisku a protesty hráčov v žltých dresoch. "Najaktívnejší" bol Ján Novák, ktorý si vyslúžil žltú kartu.

"V druhom jedenástkovom momente bola čistá ruka. Videl som, ako ju nastrelili žilinskému hráčovi. Rozhodca Hriňák mi povedal, že to bola len nastrelená ruka," povedal košický útočník, ktorý bližšie nechcel konkretizovať, čo povedal arbitrovi, že mu ukázal žltú kartu.

"Nie je možné, aby nás takto rozhodcovia... Neviem, ako to mám povedať a nechcem byť vulgárny, odsúvali na druhú koľaj. Treba s tým niečo robiť. Pozeráme sa však i na seba, a keď máme šance, musíme ich premieňať," konštatoval po stretnutí kapitán MFK Peter Bašista, ktorého žilinskí hráči odsúvali od rozhodcu Hriňáka.

"Širokánsky hrudník" Šoureka

Z pohľadu tribúny bola ešte azda okatejšia prvá ruka Žilinčana Šoureka niekoľko sekúnd pred tým, keď mu Viazanko urobil kľučku do protismeru a žilinský stopér na trávniku zasiahol loptu rukou.

"Zasekol som si loptu, ktorá išla v smere, kde som si ju posunul. Tým, že súperov hráč išiel šmýkačkou do protismeru, tak ju stiahol so sebou. Ničím iným to nemohol urobiť, len rukou, lebo ležal na zemi. Videl som to jasne - bola to jednoznačná ruka. Rozhodca Hriňák nás vehementne odmietol. Myslím si však, že asistent rozhodcu (Somoláni - pozn. red.) ju mal a musel vidieť," popísal situáciu stredopoliar MFK Miroslav Viazanko.

Na tlačovej besede sme sa pýtali asistenta trénera MFK Jaroslava Galka, čo hovorí na spomínanú minútu a rozporuplné rozhodnutie hlavného rozhodcu. "Pri prvom momente mi asistent rozhodcu povedal, že žilinský hráč zasiahol loptu hrudníkom...," stroho konštatoval košický tréner a z jeho hlasu i mimiky tváre bolo jasne badať, že si o tomto hrudníku myslí svoje.

Autor: Sportnet

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.