Pondelok, 1. marec, 2021Meniny má Albín

Miroslav Tóth zachránil Michalovce od potupy

Sportnet|Publikované 28. okt 2003 o 00:00

Veľké Kapušany Keď desať minút pred koncom okresného derby medzi poslednými Veľkými Kapušanmi a šiestimi Michalovcami vylúčil rozhodca Marflák

hosťujúceho Miloša Adama, senzácia v podobe prvého víťazstva Energetiku v tejto sezóne a navyše nad odvekým rivalom bola takmer istá. Domáci futbalisti boli dovtedy lepším tímom, kým výkon favorizovaných hostí bol bezfarebný ako medúza. Michalovčania ešte štyri minúty pred koncom prehrávali, aby hoc aj o jedného muža v poli menej, napokon zvrátili víťazstvo na svoju stranu. Postaral sa o to postavou síce nevysoký, no o to lepší Miroslav Tóth. "Je smutné, že nás prebralo až vylúčenie Adama. Dovtedy sme hrali naozaj zle a keby domáci nepoľavili, ich víťazstvo by bolo zaslúžené. Stále som však veril, že máme nato, aby sme si z Veľkých Kapušian odviezli aspoň bod. Oplatilo sa bojovať do konca, pretože sme si odviezli všetky tri," konštatoval Miroslav Tóth, ktorý do Michaloviec prišiel v lete z českého Chmelu Blšany. Vďaka dvom gólom sa vyhupol na čelo streleckej tabuľky, kde mu robí garde partner z útoku Milan Capík. Obaja zatiaľ nastrieľali po desať gólov. "Zdá sa, že sa mi vracia forma. V predchádzajúcom domácom zápase proti Starej Ľubovni som pretrhol päťzápasovú šnúru bez streleného gólu a teraz sa mi podarilo dať hneď dva mimoriadne dôležité góly. Bodaj by to takto pokračovalo, čakajú nás ešte dva ťažké domáce vystúpenia proti Stropkovu a vedúcemu Trebišovu," doplnil tento odchovanec trebišovského Slavoja, ktorý svojho času hosťoval aj vo Veľkých Kapušanoch.

Miroslav Tóth aj v južnom Zemplíne potvrdil, že dokáže strieľať dôležité góly, teda keď to mužstvo najviac potrebuje. Aj pri pohľade do štatistík nájdete jeho meno v listine strelcov, keď otáča výsledok alebo zaznamenáva víťazné zásahy. "Snažím sa čo najviac pomôcť mužstvu a som rád, že mi to začína opäť vychádzať. Predtým som sa pár zápasov trápil, dostával som sa síce do šancí, no nemal som potrebné šťastie. Teraz som to prelomil a som rád, že sa to odráža aj na našom bodovom zisku," dodal jeden z dvojice najlepších treťoligových kanonierov.

Súvisiace články