Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Miroslav Tóth: "Viackrát to už nespravím."

Sportnet|Publikované 10. okt 2003 o 22:00

Michaľany O futbalistovi ŠK Zemplín Michalovce Miroslavovi Tóthovi kolovali ešte pred jeho príchodom do metropoly Zemplína legendy. Najmä z Veľkých

Kapušian a Trebišova, kde predtým tento bezpochyby kvalitný hráč pôsobil, išli chýry o tom, že občas dokáže poriadne vybuchnúť. Ani v drese Michaloviec nebol žiadnym baránkom, takmer vždy bol prvý tam, kde čosi na ihrisku vrelo, ale všetko bol v rámci normy. Až prišiel posledný septembrový víkend a zápas Michaloviec v Bardejove. Už počas jeho priebehu bol Tóth priveľmi nervózny, ba v niektorých momentoch až preexponovaný. Od hlavného rozhodcu dostal žltú kartu za nemiestne protesty, no pravdu povediac, ak by nemal arbiter pochopenie pre jeho slovné úlety, mohol mu za opakujúci sa rovnaký priestupok udeliť aj červenú kartu. "Uvedomujem si, že som spravil obrovskú chybu. Nepáčili sa mi verdikty a preto som ho slovne napadol. Doslova som mu vynadal počas zápasu i po ňom, takže môj trest je oprávnený. Veľmi ma to mrzí, futbalista sa takto nemá správať. K ničomu to nevedie, navyše som si zbytočne narobil problémy," kajal sa dvadsaťštyriročný futbalista, ktorý aj napriek tomu, že už päť kôl strelecky mlčí, je naďalej druhým najlepším kanonierom tretej ligy.

Druhým prehreškom Miroslava Tótha bol emocionálny výbuch na minulotýždňovom tréningu, po ktorom stratil trpezlivosť aj tréner Michaloviec Jozef Štafura a jedného z kľúčových hráčov mužstva bez okolkov vyrazil z mužstva. "Aj keď nechcem upierať trénerovi jeho názor, ja som to videl trošku ináč. Počas hry na tréningu sa mi zdalo, že tam bola ruka a smerom k hráčom som čosi tvrdšie povedal. Po nás však bol na štadióne priateľský zápas medzi nejakou firmou a zástupcami mestského úradu, bol tam teda mnoho ľudí, takže možno i preto sa Jozef Štafura rozhodol okamžite ma vyhodiť," poznamenal odchovanec Slavoja Trebišov.

Ak by trénerovo rozhodnutie ostalo v platnosti, Miroslavovi Tóthovi by hrozilo, že by až do júla budúceho roku by nemohol nikde hrávať. Po príchode z českých Blšian musí totiž najbližší rok odohrať iba v Michalovciach. "Práve preto som sa prišiel hneď na druhý deň ospravedlniť, ale urobil by som to aj keby som mohol hneď odísť. Uvedomujem si, že takýmto správaním veľa nedosiahnem a zároveň si na Slovensku robím zlú reklamu. Mám vyššie ciele a tým musím podriadiť všetko. V prvom rade výkony a teraz už aj vystupovanie," dodal Miroslav Tóth, ktorý verí, že jeho spoluhráči si dnes zo Svidníka privezú tri body.

Blšany ho volali naspäť!

Chmel Blšany, klub, z ktorého Miroslav Tóth do Michaloviec prišiel, je v tabuľke českej Gambrinus ligy beznádejne posledný a v minulých dňoch pristúpil k výmene pri trénerskom kormidle. Güntera Bittengela vystriedal ďalší exreprezentant Československa Michal Bílek. "Počujem o tom prvý raz. Viem, že Blšany mali na lane Milana Lešického. Ani to im však zrejme k záchrane nepomôže, káder totiž nemá požadovanú kvalitu. Prezradím, že zástupcovia Chmelu mi v týchto dňoch volali, aby som sa v zime vrátil. To však nepripadá do úvahy, do júna budúceho roku chcem strieľať góly za Michalovce," zdôraznil M. Tóth.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.