Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Miroslav Tóth odchádza do Malajzie!

Sportnet|Publikované 6. dec 2005 o 23:00

Michalovce Útočník Miroslav Tóth odchádza naspäť do Malajzie! Hráč, ktorý sa do Michaloviec vrátil pred začiatkom aktuálneho ročníka druhej

futbalovej ligy a ktorý kvôli administratívnym prieťahom premiérovo za ŠK Zemplín nastúpil až vo štvrtom kole v Lučenci, sa teda vracia tam, odkiaľ zamieril v lete znovu do Michaloviec.

Záležitosti okolo odchodu Miroslava Tótha sa zvrtli v pondelok. Hoci ešte dopoludnia trénoval s mužstvom v rámci úvodného tréningu zimnej predprípravy, vzápätí nasledoval telefonát slovenského trénera prvoligového malajzijského prvoligového Penangu Jozefa Helera, ktorý nutne potreboval útočníka. Slovo dalo slovo, hráč kontaktoval vedenie michalovského klubu a to mu nerobilo prieky. Beztak by nič nezmohlo, jeho hráči sú pre zahraničie voľní... "Mám ešte jednu alternatívu pôsobenia v Malajzii, no v tejto chvíli to vyzerá, že posilním Penang. S rodinou do Malajzie odlietame v sobotu, takže to svedčí o rýchlom konaní všetkých zainteresovaných strán. Penang je klub, kde nedávno prestúpil ďalší Michalovčan Ján Šafranko. Aj on mi volal, pýtal sa, či prídem, povedal som mu, že áno. Viem, že v sobotu remizovali so silným Selangorom 0:0, no možno práve preto potrebujú útočníka," prezradil 27-ročný útočník, ktorý v pondelok oslávil narodeniny a dal si teda k nim nezvyčajný darček.

Miroslav Tóth je rozhodnutý podpísať s Penangom zmluvu na sedem mesiacov a potom sa uvidí. Rozhodne však nepovedal, že v lete sa znovu vráti do Michaloviec. "Uvidím, ako sa mi bude na novom pôsobisku dariť. Predtým som v Malajzii hrával za druholigový Emkeland Kuala Lumpur, teraz to už bude najvyššia súťaž. Nevylučujem, že sa po siedmich mesiacoch vrátim, no nemusí to byť práve do Michaloviec," doplnil odchovanec trebišovského futbalu, o ktorého mali eminentný záujem aj slovenskí druholigisti z Rimavskej Soboty a Prešova.

Na záver sme nevynechali možnosť opýtať sa na Mirove dojmy z návratu do Michaloviec. Pripomeňme, že zo štrnástich možných stretnutí odohral iba deväť, pretože vo zvyšných piatich si odpykával trest za vylúčenia proti Humennému a Dunajskej Strede. Napriek povesti strelca napol sieť iba dvakrát v zápasoch s Nitrou B a Trnavou B. "Predstavoval som si to ináč a môžem povedať, že som zo seba sklamaný. To, čo som tu odviedol, nebolo hodné mojich skutočných kvalít i mena, ktoré som si tu vybudoval. Je mi to ľúto, veľmi som chcel, no práve vtedy to nešlo. Dúfam, že na novom pôsobisku to bude lepšie," dodal Miroslav Tóth.

T. Šimko do Slovana?

Z kuloárov prenikli informácie o ďalšom odchode hráča z michalovskej základnej zostavy. Ide o stredopoliara Tomáša Šimka, ktorý bol v tíme ŠK Zemplín iba na polročnom hosťovaní z MFK Košice a podľa našich informácií oňho prejavil záujem Slovan Bratislava! Samotný hráč vie o interese belasých, no záležitosť nechcel komentovať. Viac nám povedal hovorca michalovského klubu G. Hreščák. "Je pravda, že Slovan prejavil záujem o služby Tomáša Šimka. S belasými sme na rovnakej štartovacej čiare, záležať bude od toho, či dokážeme zaplatiť jeho prestup z Košíc. Ak nie, získa ho zrejme Slovan," vysvetlil.

(jč)

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.