Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Miroslav Tóth na skúške v Chabarovsku neuspel

Sportnet|Publikované 29. dec 2003 o 23:00

Michalovce - O služby najlepšieho treťoligového strelca po jesennej časti Miroslava Tótha je záujem nielen na Slovensku a v Česku, ale najnovšie už

aj v Rusku. O služby tohto šikovného futbalistu prejavil záujem ruský druholigový klub Amur Chabarovsk, s ktorým dvadsaťštyriročný rodák z Trebišova absolvoval ešte pred vianočnými sviatkami týždenné sústredenie v olympijskom komplexe v Moskve. "Trénovali sme dvakrát za deň a večer sme mali ešte jednu dávku v posilňovni. Podmienky a úroveň technicko-materiálneho zabezpečenia sa s našimi či českými klubmi nedá porovnávať. Je to skrátka o niečom inom, prezradil Miroslav Tóth.

Metropola amurských rybárov Chabarovsk leží na pravom rieky Amur, nachádza sa takmer na hraniciach s Čínou, prechádza cezeň legendárna Transibírska magistrála, má 616 000 obyvateľov a zaujímavé je, že od Slovenska je vzdušnou čiarou vzdialený dobrých 11 600 kilometrov! "Zatiaľ som bol len v Moskve, ale aj na pôsobenie v samotnom Chabarovsku by som si trúfal. Zatiaľ však z toho zrejme nič nebude. Deň predtým ako som mal podpísať kontrakt mi zástupcovia klubu oznámili, že by som bol nadbytočným cudzincom a tak od môjho angažovania nateraz upustia. V ruskej najvyššej súťaži môže hrať za jeden klub aj jedenásť legionárov, kým v druhej lige sú pravidlá prísnejšie a v zápase môžu nastúpiť iba traja. Amur má na súpiske dvoch Nigérijčanov a dvoch Ukrajincov, preto by som bol až piaty v poradí, doplnil smutným hlasom Miroslav Tóth.

O tom, že zástupcov ruského klubu zaujal však svedčí fakt, že o čiperného Slováka nestratili záujem. Manažér Amuru Tóthovi oznámil, že Chabarovsk mu bude hľadať klub, v ktorom by vyčkal na chvíľu, kedy by ho mohol plnohodnotne angažovať. V hre sú však aj Michalovce, v drese ktorých by sa v jarnej časti mali podľa našich informácií objaviť aj Rastislav Tomovčík z MFK Ružomberok, Vladimír Semanco z HFC Humenné a možno aj Košičan Ľubomír Mati. "Vyzerá to tak, že zimnú prípravu začnem v Michalovciach. Je tu nový tréner a dokopy sa dáva celkom schopný kolektív. Uvidíme, čo prinesie blízka budúcnosť. Isté však je, že bez súhlasu ŠK Zemplín sa z Michaloviec nebudem môcť ani hnúť, uzavrel Miroslav Tóth.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.