Sobota, 6. marec, 2021Meniny má Radoslav, Radoslava

Miroslav Lažo: Všetci sa na zápas tešíme

Sportnet|Publikované 7. okt 2008 o 00:00

Stretnutie s Tampou Bay hokejistom Slovana pomohlo. Prehra po predĺžení s tímom z NHL dvihla sebavedomie. A prenieslo sa to aj do domácej súťaže.

Belasí si uplynulých dvoch stretnutiach počínali suverénne. No a v nasadenom trende budú chcieť isto pokračovať aj v Košiciach.

KOŠICE. Lídrom v mužstve hokejistov Slovana je v kanadskom bodovaní útočník Ľubomír Vaic. V 11 stretnutiach nazbieral spomedzi belasých najviac bodov dvanásť. Strelil tri góly a pri deviatich asistoval, až za ním sú v produktivite Hujsa, Döme, Lažo, či Kuľha. Odchovanec bratislavského hokeja Miroslav Lažo, ktorý hrával aj za Košice, by sa dnes rád dočkal iného výsledku ako 7. septembra, keď Slovan v Steel Aréne prehral o tri góly. Neskrýval to v našom rozhovore.

Miro, v čom by mal byť zápas s Košicami iný ako ten predchádzajúci?

"Ani ten pred mesiacom nebol zlý, mal svoju kvalitu, no prehrali sme. Musíme si dať viac pozor na vylúčenia, hrať disciplinovane. V obrane pozorne, no predovšetkým lepšie premieňať šance. Dovolím si tvrdiť, že aj v stretnutí, ktoré sme naposledy prehrali, sme boli dve tretiny lepším mužstvom. No svoje príležitosti sme nezužitkovali. Ak chceme vyhrať, musíme byť v koncovke efektívnejší."

Brankár Sasu Hovi je v percentuálnej úspešnosti zásahov najvyššie, tesne pred košickým Hudáčekom. Stojí dnes defenzíva Slovana predovšetkým na fínskom gólmanovi?

"Určite sa na Hoviho spoliehame. Stojí na ňom veľa, Sasu chytá fantasticky. Preto máme tak výborného brankára, aby sme sa o neho mohli oprieť."

Slovan je v Košiciach lákadlom, ako hráči v belasom vnímajú atmosféru v Steel Aréne?

"Všetci sa na zápas tešíme. Krásna hala, výborné publikum, zápasy v Košiciach majú svoju kvalitu."

Vlial vám súboj s Tampou Bay nových síl, dodal viac elánu?

"Ten zápas nám isto pomohol. Videli sme čo je špičkový hokej, to stretnutie nám dodalo chuti, ale aj sebavedomia. Po tampe sa nám hrá lepšie."

Mikuláš ste minulý týždeň v piatok zdolali 8:1, v Poprade vyhrali 4:0, kríza z úvodu sezóny je teda fuč?

"Neviem či by som to nazval krízou, ale tie začiatky sú aj také. Niekomu štart do sezóny vyjde, niekomu nie. My sme sa chytali ťažšie, ale podarilo sa nám dostať do nášho rytmu, do našich rituálov a verím, že teraz to už pôjde."

Súvisiace články