Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Miro Konôpka vyjazdil nový traťový rekord na Slovakia Ringu

Miroslav Konôpka s prototypom kategórie LMP2 Ligierom JS P217 Gibson. (Autor: archív)
Sportnet|Publikované 23. aug 2017 o 22:00

Tento rok sa jazdil už ôsmy ročník.

Okrem nedávnych Majstrovstiev Európy ťahačov je na Slovensku tento rok azda najvýznamnejším okruhovým podujatím tradičná Veľká cena Slovenska na Slovakia Ringu.

Tento rok sa jazdil už ôsmy ročník.

OMV MaxxMotion Veľká cena Slovenska sa jazdí od otvorenia okruhu v Orechovej Potôni v roku 2010.

Fanúšikom automobilového športu predstavuje bohatý program viacerých okruhových disciplín akými sú okruhové šampionáty Slovenska, Česka, Maďarska, Slovinska a Rakúska v spojení s atraktívnymi seriálmi Porsche GT3 CCCE, ESET TWC, Inter Cars MX5 Cup a Hankook Racer Cup.

Vrcholom tohto ročníka boli preteky divízie D4 kapotovaných áut s objemom nad 2000 cm3.

Práve v tejto divízii totiž štartoval aj Miroslav Konôpka s prototypom kategórie LMP2 Ligierom JS P217 Gibson, s ktorým absolvoval tiež tohtoročný vrchol sezóny na legendárnej 24-hodinovke v Le Mans.

Ligier nemal súpera

V oboch hlavných pretekoch v sobotu aj v nedeľu Ligier LMP2 Miroslava Konôpku jasne dominoval a zvíťazil s veľkým náskokom.

Podľa očakávania dokonca posúval aj traťový rekord, ktorý od roku 2010 držal Štofi Rosina na vozidle kategórie DTM.

V sobotu sa jazdilo na mokrej trati a tak na rekord sme si počkali do nedele, keď Miro Konôpka zastavil časomieru na úrovni 1:52,309 sek.

Za Konôpkom na druhom mieste v nedeľňajších hlavných pretekoch skončil Jirko Malchárek s vozidlom BMW M6 GT3 a tretí preťal cieľ Richard Gonda s BMW Z4 GT3.

Slovenský tím plnil úlohu favorita

Sobotňajším vrcholom boli podvečerné vytrvalostné preteky, kde sa po prvej hodine striedala posádka.

Zaujímavosťou je, že prvá hodina sa podľa výsledkov počítala do majstrovstiev Slovenska a výsledky druhej hodiny sa počítali do seriálu EST V4 Cup.

V súčte sa však celkovým víťazom stala posádka ARC Bratislava v zložení Matej Konôpka a Zdeno Mikuláško na Lamborghini Huracán Super Trofeo.

Skúsenosti slovenského tímu potvrdil druhým miestom Miroslav Konôpka s Andrejom Studeničom na rovnakom aute. Tretie posádka na Ferrari 458 v zložení Ľubomír Jakubík a Josef Král strácala na auto pred nimi viac ako pol minúty.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.