Mirnyj a Nestor pomohli Poliakom

SITA|24. nov 2011 o 15:37

Mariusz Fyrstenberg a Marcin Matkowski zvíťazili na Turnaji majstrov nad indicko-pakistanským tandemom Rohan Bopanna - Aisam-Ul-Haq Qureshi.

Bieloruský tenista Max Mirnyj a Kanaďan Daniel Nestor zvíťazili vo štvrtkovom záverečnom zápase v B-skupine štvorhry na koncoročnom "výberovom" šampionáte ATP World Tour Finals v Londýne (20. - 27. novembra, dotácia 5,07 milióna libier, tvrdý povrch v hale O2 Arena) nad Francúzom Michaelom Llodrom a Srbom Nenadom Zimonjičom za 80 minút 4:6, 6:3, 10:7 (zápasový tajbrejk).

Mirnyj a Nestor mali už pred týmto stretnutím istotu postupu do sobotňajšieho semifinále deblovej súťaže a teraz pomohli Poliakom Mariuszovi Fyrstenbergovi a Marcinovi Matkowskému, ktorí si popoludní poradili s indicko-pakistanskou dvojicou Rohan Bopanna, Aisam-Ul-Haq Qureshi (6:2, 6:1). Poliaci sa kvalifikovali do britskej metropoly až predminulý týždeň na podujatí Masters 1000 v Paríž-Bercy.

Llodra so Zimonjičom vo štvrtok potrebovali akýkoľvek triumf a viackrát k nemu boli blízko: viedli totiž o set a brejk (6:4, 3:1) a v tzv. supertajbrejku mali náskok 3:0, 4:1 i 6:3, ale situáciu napokon nezvládli.

O 21.00 h SEČ príde na rad stretnutie Rafael Nadal (Šp.-2) - Jo-Wilfried Tsonga (Fr.-6), ktoré uzavrie dianie v B-skupine dvojhry a bude priamym súbojom o druhé postupové miesto za Rogerom Federerom. Švajčiar už od utorka mal istotu postupu z prvej pozície a vo štvrtkovom zápase o prestíž, prémiu a body prekonal Mardyho Fisha 6:1, 3:6, 6:3. Američan sa už nemohol dostať do vyraďovacej fázy.

Štvorhra - B-skupina:

Max Mirnyj, Daniel Nestor (Biel./Kan.-3) - Michael Llodra, Nenad Zimonjič (Fr./Srb.-2) 4:6, 6:3, 10:7 (zápasový tajbrejk) za 80 minút

Mariusz Fyrstenberg, Marcin Matkowski (Poľ.-8) - Rohan Bopanna, Aisam-Ul-Haq Qureshi (India/Pak.-5) 6:2, 6:1 za 50 minút

Konečná tabuľka B-skupiny štvorhry:

1. Mirnyj, Nestor 3 3 6:2 35:28 6
2. Fyrstenberg, Matkowski 3 2 1 4:3 32:26 4
3. Llodra, Zimonjič 3 1 2 4:4 33:33 2
4. Bopanna, Qureshi 3 3 1:6 24:37

Legenda: poradie, dvojica, zápasy, víťazstvá, prehry, sety, gemy, body.

Predchádzajúce výsledky: Mariusz Fyrstenberg, Marcin Matkowski (Poľ.-8) - Michael Llodra, Nenad Zimonjič (Fr./Srb.-2) 6:4, 5:7, 11:9 (zápasový tajbrejk), Max Mirnyj, Daniel Nestor (Biel./Kan.-3) - Rohan Bopanna, Aisam-Ul-Haq Qureshi (India/Pak.-5) 7:6 (2), 4:6, 11:9 (zápasový tajbrejk), Max Mirnyj, Daniel Nestor (Biel./Kan.-3) - Mariusz Fyrstenberg, Marcin Matkowski (Poľ.-8) 6:4, 6:3, Michael Llodra, Nenad Zimonjič (Fr./Srb.-2) - Rohan Bopanna, Aisam-Ul-Haq Qureshi (India/Pak.-5) 7:6 (6), 6:3

Tabuľka A-skupiny štvorhry:

1. B. Bryan, M. Bryan 2 2 4:1 26:15 4
2. Lindstedt, Tecau 2 1 1 2:2 16:19 2
3. Bhupáthí, Paes 2 1 1 2:2 20:21 2
4. Melzer, Petzschner 2 2 1:4 20:27

Doterajšie výsledky: Bob Bryan, Mike Bryan (USA-1) - Jürgen Melzer, Philipp Petzschner (Rak./Nem.-7) 6:7 (4), 7:5, 10:7 (zápasový tajbrejk), Robert Lindstedt, Horia Tecau (Švéd./Rum.-6) - Maheš Bhupáthí, Leander Paes (India-4) 7:6 (6), 6:1, Bob Bryan, Mike Bryan (USA-1) - Robert Lindstedt, Horia Tecau (Švéd./Rum.-6) 6:1, 6:2, Maheš Bhupáthí, Leander Paes (India-4) - Jürgen Melzer, Philipp Petzschner (Rak./Nem.-7) 7:5, 6:3