Streda, 23. júna, 2021Meniny má Sidónia

Mintálov gól na zisk bodu nestačil, Gladbach v zostave s Demom vyhral 2:1

TASR|13. nov 2004 o 18:57

Berlín 13. novembra (TASR) - Sedem zápasov 13. kola mala v sobotu na programe najvyššia futbalová súťaž v Nemecku, pričom do hry zasiahli až piati slovenskí ...

Berlín 13. novembra (TASR) - Sedem zápasov 13. kola mala v sobotu na programe najvyššia futbalová súťaž v Nemecku, pričom do hry zasiahli až piati slovenskí legionári.

V stretnutí Borussia Mönchengladbach - 1. FC Norimberg sa predstavil hneď štvorlístok slovenských legionárov a druhýkrát v histórii bundesligy tak vybehli na trávnik v jednom zápase štyria futbalisti spod Tatier.

Gólovo sa opäť presadil ofenzívny stredopoliar hostí Marek Mintál. Bývalý kapitán MŠK Žilina v nadstavenom čase premenil pokutový kop a korigoval stav zápasu na konečných 1:2. Pre 27-ročného slovenského reprezentanta to bol už desiaty presný zásah v aktuálnej sezóne a v tabuľke strelcov sa o prvú priečku delí s Delronom Buckleym z Arminie Bielefeld. Za Norimberg odohral celý zápas Róbert Vittek a v druhom polčase sa na trávniku objavil aj Samuel Slovák. V drese Borussie odohral celé stretnutie po dlhodobej absencii spôsobenej zranením a predovšetkým nezhodami s bývalým trénerom Holgerom Fachom aj stredopoliar Igor Demo, pre ktorého to bol prvý zápas v novom ročníku v základnej zostave.

O víťazstvo Mönchengladbachu sa výraznou mierou pričinil Oliver Neuville a Václav Svěrkoš, obaja vsietili po jednom góle. Novopečený tréner Borussie Dick Advocaat sa tak dočkal prvého víťazstva v novej funkcii.

Wolfsburg potvrdil vynikajúcu formu z úvodu sezóny a na domácom trávniku zdolal Stuttgart 3:0. Streleckou potenciou opäť vynikal bulharský útočník Martin Petrov, ktorý vsietil dva góly Wolfsburgu. Slovenský reprezentant Miroslav Karhan hral do 79. minúty.

V šlágri kola remizoval majster z Brém s Leverkusenom 2:2.

Sumáre zápasov 13. kola nemeckej bundesligy:

Werder Brémy - Bayer Leverkusen 2:2 (1:0)

Góly: 19. Klose, 72. Valdez - 51. Voronin, 53. Berbatov, 38.128 divákov.

Borussia Mönchengladbach - 1. FC Norimberg 2:1 (1:0)

Góly: 19. Neuville (z 11m), 72. Svěrkoš - 90.+3 MINTÁL (z 11m), 45.595 divákov.

/Igor Demo celý zápas (Borussia Mönchengladbach) - Marek Mintál a Róbert Vittek celý zápas, Samuel Slovák od 46. minúty (všetci 1. FC Norimberg)/

Schalke 04 - Hertha Berlín 1:3 (0:1)

Góly: 50. Asamoah - 42. Marcelinho, 71. Rafael, 83. Kovač, 60.800 divákov.

VfL Wolfsburg - VfB Stuttgart 3:0 (1:0)

Góly: 69. a 76. Petrov, 42. Brdarič, 29.076 divákov.

/Miroslav Karhan celé stretnutie (VfL Wolfsburg)/

Hannover 96 - SFV Mainz 2:0 (1:0)

Góly: 34. Christiansen, 51. Schroeter, 31.078 divákov.

1. FC Kaiserslautern - Borussia Dortmund 1:0 (0:0)

Gól: 71. Zandi (z 11m), 37.417 divákov.

SC Freiburg - Arminia Bielefeld 2:3 (2:2)

Góly: 15. Coulibaly, 38. Iašvili - 16. a 86. Buckley, 20. Owomoyela, 21.000 divákov.

Tabuľka strelcov:

1. Delron Buckley (Arminia Bielefeld) a Marek MINTÁL (1. FC Norimberg) 10 gólov, 3. Oliver Neuville (Borussia Mönchengladbach) 9 gólov, 4. Miroslav Klose (Werder Brémy) 8 gólov, 5. Cacau (VfB Stuttgart) a Martin Petrov (VfL Wolfsburg) 7 gólov, 7. Jan Koller (Borussia Dortmund), Ewerthon (Borussia Dortmund), Dimitar Berbatov (Bayer Leverkusen) a Andrej Voronin (Bayer Leverkusen) 6 gólov, 11. Roy Makaay (Bayern Mníchov) a Gerald Asamoah (Schalke 04) 5 gólov