Nedeľa, 13. júna, 2021Meniny má Anton

Mintál skóroval aj proti Bayernu

SITA|4. dec 2004 o 18:48

NORIMBERG 4. decembra (SITA) - Slovenský futbalový reprezentant Marek Mintál potvrdil pozíciu najlepšieho strelca nemeckej bundesligy, keď v sobotňajšom súboji 16. kola strelil do siete slávneho Bayernu ...

NORIMBERG 4. decembra (SITA) - Slovenský futbalový reprezentant Marek Mintál potvrdil pozíciu najlepšieho strelca nemeckej bundesligy, keď v sobotňajšom súboji 16. kola strelil do siete slávneho Bayernu Mníchov svoj trinásty gól v sezóne. Dvadsaťsedemročný ofenzívny stredopoliar 1. FC Norimberg sa strelecky presadil už v piatom zápase za sebou a svojmu tímu pomohol v bavorskom derby k cennej remíze 2:2. Mintál rozjasal vypredaný Frankenstadion (44 500 divákov) v 23. min, keď zužitkoval center Chorváta Ivicu Banoviča z ľavej strany. Jeho prvú hlavičku mníchovský brankár Oliver Kahn rexlexívne vyrazil, ale na dorážku - opäť hlavou - už bol prikrátky. Radosť domácich fanúšikov však netrvala dlho, keď už o dve minúty zahral v šestnástke rukou Andreas Wolf, ktorý vzápätí videl červenú kartu a následný pokutový kop premenil Roy Makaay. Bayern sa ujal vedenia v 60. min, priamy kop presne zakrútil Zé Roberto. V tom čase už Mintál na ihrisku nebol, v 56. min ho nahradil Wagefeld. Hráči Norimbergu však zabojovali a štvrthodinu pred koncom sa dočkali vyrovnania. Stefan Keissling, ktorý v 70. min vystriedal Róberta Vitteka, po troch minútach pobytu na ihrisku vybojoval pokutový kop, keď v šestnástke ho fauloval Hasan Salihamidžič. Loptu si na biely bod postavil Banovič a vyrovnal na konečných 2:2.

1. FC Norimberg - Bayern Mníchov 2:2 (1:1)

Góly: 23. MINTÁL, 74. Banovič (z 11 m) - 26. Makaay (z 11m), 60. Zé Roberto, ČK: 25. Wolf - 73. Salihamidžič, 44 359 divákov

Marek Mintál hral do 55. minúty, Róbert Vittek hral do 70. minúty, Samuel Slovák (všetci Norimberg) je zranený