Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Minimálne víťazstvo zaručuje mimoriadne napínavú odvetu

Sportnet|Publikované 8. feb 2009 o 23:00

Zemplínčanky čaká náročná odveta v Nórsku, obaja tréneri vidia šance otvorené pre oba tímyMICHALOVCE. Hádzanárky Iuventy Michalovce víťazstvom v

Zemplínčanky čaká náročná odveta v Nórsku, obaja tréneri vidia šance otvorené pre oba tímy

MICHALOVCE. Hádzanárky Iuventy Michalovce víťazstvom v úvodnom súboji osemfinále PVP nad nórskym Levangerom (29:28), splnili základný cieľ, ale menej ich už teší iba jednogólový náskok i priveľký počet inkasovaných gólov. Zemplínčanky pritom viackrát viedli, raz dokonca i 9:4, potom 26:23, ale napokon môžu byť rady, že vyhrali. V samom závere bol k víťazstvu bližšie súper, ktorý hral presilovku, viedol, ale Iuventa skvelým finišom strhla víťazstvo na svoju stranu.

Levanger prekvapil

Levanger predvedenou hrou prekvapil hádam všetkých. Hoci sa jeho káder spred 15 mesiacov, keď hral v Michalovciach zápas 3. Kola Pohára EHF a prehral tam jasne 28:36, takmer vôbec nezmenil, Nórky sa tentoraz predviedli vo veľmi dobrom svetle. "Keď niekto čakal, že sem príde súper, ktorého ľahko zvalcujeme, tak sa veľmi mýlil. Videli sme, že sem prišlo jedno kvalitné európske družstvo, ktoré ukázalo ozajstnú silu nórskej hádzanej. Levanger zvolil veľmi agresívne poňatie hry. Za nás môžem povedať, že sme veľmi šťastní z víťazstva. Myslím, že sme vyhrali zaslúžene, pretože po väčšine zápasu sme viedli. Zvládli sme aj záver, keď sme prehrávali a hrali v oslabení," povedal tréner Iuventy Michal Lukačín, ktorého sme sa opýtali, ako vidí šance Michaloviec pred odvetou v Nórsku? "Je mi jasné, že jednogólový náskok nie je žiadna istota. Som však presvedčený, že ak dokážeme hrať rovnako vyrovnanú partiu aj v Levangeri, môže sa šťastie usmiať aj na nás. Dnes sme mali dosť smoly, dostali sme dvakrát gól od žrde a hlavy brankárky, na druhej strane my sme veľa nepremenili. Nie sme bez šancí, ale bude to veľmi náročné," dodal tréner Michal Lukačín.

Ešte to bude napínavé

Tréner Levangeru Leira Geir Tore po zápase žiaril spokojnosťou. Hoci jeho tím prehral, z pohľadu pohárovej matematiky dosiahol veľmi dobrý výsledok. "Napriek tomu sa necítime v úlohe istého postupujúceho. V Michalovciach to bol veľmi vyrovnaný zápas a rovnaký očakávam aj u nás v Nórsku. V takýchto dueloch rozhodujú maličkosti, možno jedna strela, jeden gól. My teraz máme náročný program, hráme nórsku ligu, PVP, sám som zvedavý, ako to zvládneme," diplomaticky odvetil tréner nórskeho družstva.

JAROSLAV ČÚRNY

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.