Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Minčík to zvládol, splnil svoj záväzok

Juraj Minčík je dnes úspešným trénerom. (Autor: TASR)
Sportnet|Publikované 4. okt 2016 o 22:00

Juraj Minčík v cieli žiaril spokojnosťou i napriek tomu, že o žiadnej stávke nehovoril.

KOŠICE. V nedeľu na maratónskej trati patril medzi tú anonymnú masu bežcov. Jednoducho, ničím v nej nevynikal.

Až v cieli sa dalo všimnúť, že mal na sebe niečo z oblečenia členov slovenskej výpravy na nedávnej olympiáde v Riu de Janeiro. Juraj Minčík v cieli žiaril spokojnosťou a to i napriek tomu, že o žiadnej stávke nehovoril.

„Išlo o dohodu medzi mnou a mojimi zverencami, držiteľmi zlata z Brazílie Ladislavom a Petrom Škantárovcami. Znela v tom zmysle, že pokiaľ oni získajú niektorú z medailí, tak ja zabehnem maratónsku trať,“ povedal Juraj Minčík, goral z Pienin, teraz už ale Bratislavčan.

Jeden z najlepších slovenských kanoistov na divokých vodách je držiteľom bronzovej olympijskej medaily z roku 2000 v Sydney, dvojnásobný majster sveta a päťnásobný európsky šampión v kategórii 3xC1.

Momentky z košického maratónu: fotogaléria

4.10.2016

Myslel len na Košice

Odchovanec z perejí Dunajca v nedeľu absolvoval maratónsku trať časom 4:22:10 hod. a obsadil 978. miesto. Za ním však ešte skončili stovky bežcov.

Na našu otázku – či v dohode so Škantárovcami išlo o absolvovanie MMM, alebo ľubovoľného maratónu, bezprostredne odpovedal: „Vôbec som nemal na mysli beh v Bostone alebo v New Yorku. Samozrejme, že som mal na mysli iba košický maratón, veď má také vynikajúce meno, že už lepšie ani nemôže mať.“

Budúci rok Minčík oslávi svoju štyridsiatku a to by mohol byť aj dôvod k tomu, aby opäť štartoval na MMM.

eda aj bez rôznych dohôd a stávok... „Priznám sa, nikdy som nemal rád beh. Možno aj preto, lebo na žiadnych pretekoch, či ešte na základnej škole alebo neskôr sa mi nikdy nepodarilo vyhrať. V každom prípade v nedeľu v Košiciach som si splnil svoj záväzok. Som realista a tak neviem, čo bude o rok. V každom prípade ma už pozvali na budúci ročník košického maratónu a takéto pozvania sa jednoducho neodmietajú.“

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.