Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Miloš Gallo sa neprišiel flákat na tribúnu

Sportnet|Publikované 5. sep 2002 o 22:00

Rožnava Nedelnajšie zemplínske derby medzi Velkými Kapušanmi a Michalovcami, ktorého osud vcera pretriasali za zeleným stolom, bolo zároven

premiérou Miloša Galla v drese Zemplína Michalovce. Prvý štart, ako sám priznáva, mu velmi nevyšiel. Okrem jednej nebezpecnej hlavicky väcšie nebezpecenstvo pre súperovho brankára neznamenal, ale malo to objektívnu prícinu. "Ešte na poslednom tréningu v Cani som sa zranil a vlecie sa to so mnou už takmer dva týždne. Stretnutie vo Velkých Kapušanoch bolo dost tvrdé a myslím, že môjmu kolenu velmi neprospelo. Mám v nom natiahnuté väzy a môj sobotnajší štart proti Svitu je teda otázny. Bol som u nášho nového lekára Jána Michalka, ktorý mi dal injekciu. Verím, že do soboty budem fit, neprišiel som sa tu totiž flákat na tribúnu," velavravne naznacil svoje ambície dvadsatosemrocný odchovanec rožnavského futbalu.

Pred príchodom do Michaloviec poznal zo spolocného pôsobenia Luboša Micáka, s ktorým obliekali dres Slovmagu Revúca, ale aj Petra Slicha, ten bol jeho spoluhrácom v Rožnave. Povedomé mu boli aj ostatné mená, takže s adaptáciou nemal najmenšie problémy. "Len ten výkon ma dost trápi. Chcel som ukázat viac, aj tréner Kozák mi povedal, že cakal lepší výkon. Hral som však so sebazaprením, a tak azda aj preto to nebolo z mojej strany ono. V najbližších zápasoch to budem chciet odcinit," sympatický skonštatoval nový útocný hrot michalovského mužstva. V ofenzívnom tandeme nastúpil vo Velkých Kapušanoch po boku Milana Capíka, no po jedinom tréningu si títo dvaja velmi na ihrisku nerozumeli. Obaja však v minulosti viackrát potvrdili futbalové, ale najmä zakoncovatelské kvality, nuž sa aj priaznivci Zemplína nazdávajú, že v najbližšom case im to bude strelecky sypat. "V Michalovciach som spokojný, všetko tu klape, len aby sme postúpili. Tunajší funkcionári vyvinuli vela úsilia, a je na nás hrácoch, aby sme sa im zato patricne odmenili. Michalovský futbal si druhú ligu zaslúži," povedal za celé mužstvo.

Už najbližšie proti Svitu budú mat zverenci Jána Kozáka možnost nadviazat na trojzápasovú sériu bez prehry, ako inak, dalším domácim vítazstvom. "V tejto chvíli ešte síce nemôžem s urcitostou tvrdit, ci proti Svitu nastúpim, ale ak áno, urobím všetko preto, aby sme zvítazili. Náš súper naposledy potvrdil, že je velmi nevyspytatelným mužstvom, ked za pätnást minút nasúkal dovtedy takmer nepriestrelnému Trebišovu štyri góly. V každom prípade by to mal byt zaujímavý zápas," dodal Miloš Gallo.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.