Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Miloš Gallo: "Môj rukopis na štítnickom futbale už vidieť"

Sportnet|Publikované 25. okt 2002 o 22:00

Štítnik - Na poslednom zasadnutí výboru TJ Baník Štítnik, účastníka V. futbalovej ligy, sa vzdal funkcie predsedu klubu Dušan Turzák. Členovia výboru

zobrali jeho abdikáciu na vedomie a verejným hlasovaním zvolili za predsedu TJ Baník Miloša Galla.

Aký bude váš prínos pre klub vo funkcii predsedu?

S futbalom mám dlhoročné skúsenosti, množstvo kontaktov, ktoré by mohli klubu pomôcť hlavne v sponzorskej oblasti, čím by sa naša práca mohla zlepšiť. Môjmu predchodcovi pánovi Turzákovi chcem poďakovať za veľký kus dobre vykonanej práce. Asi už toho mal nad hlavu, keď sa funkcie vzdal. Voľba padla na mňa, tak som to prijal.

Čo chcete pre napredovanie štítnického futbalu urobiť vy osobne?

Myslím si, že môj rukopis už vidieť a ešte sa zvýrazní. Do mužstva som dotiahol hráčov ako Lukáč či Spišák, ktorí do značnej miery stmelili kolektív. Keď tréner, že ešte potrebuje nejakého skúseného hráča do ktorejkoľvej formácie, bude mojou povinnosťou ho zabezpečiť.

Doteraz ste boli viac v ústraní, nebolo vás až tak vidieť a cítiť, hoci ste v klube pôsobili a o vašej aktivite sa hovorilo veľmi málo. Prečo?

Je to hlúpa otázka, lebo ja som štítnickému futbalu pomáhal stále. Nemal som však záujem sa zviditeľňovať. Už v minulosti som stál za prestupom Kissa z Krompách do Štítnika, ktorý pomohol vtedy vybojovať vyššiu súťaž. Neskôr odišiel do Rakúska a kúpil pre klub dresy. Na všetky doterajšie zápasy som zohnal sponzorov a mám množstvo ďalších aktivít. Ani v budúcnosti však nechcem vystupovať do popredia. Dnes je taká doba, že keď človek priveľmi vytŕča z radu, tak má veľa nepriateľov. Ja som ich mal vo svojom živote už dosť. Futbal je tímová práca a myslím si, že predseda klubu ani doteraz, ani odteraz, sám nič nedokáže urobiť. V našom klube sú ďalší funkcionári, napríklad páni Milko, Kuzma, Belák či Krajec, ktorí aj doteraz futbalu pomáhali a viedli si dobre.

Zdá sa vám, že v Štítniku je o napredovanie futbalu postarané dobre?

Myslím, že áno. Za posledné roky odviedli hodne roboty Dušan Pazera, Jozef Milko, Ondrej Pazera a Paľo Macko, ktorí dali základ štítnickému futbalu pred ôsmymi rokmi. Je tu dosť zanietených ľudí, ktorí o napredovanie majú záujem. Štítnik je dvadsať rokov najúspešnejší v dodávaní hráčov do rôznych súťaží. Keď Jelšava svojho času postúpila do 1. SNFL, až deväť hráčov kádra bolo zo Štítnika. Neskôr to bola aj druholigová Rožňava. Takže o budúcnosť obavy nemám.

Aké sú ciele Baníka krátko pred záverom jesennej časti sezóny?

Už pred začiatkom súťažného ročníka sme deklarovali, že chceme prezimovať v strede tabuľky, stabilizovať káder a produkovať dobrý futbal. A to sa zatiaľ nemení.

Do akej miery sa predsavzatia a ciele nového predsedu a funkcionárov TJ Baník Štítnik podarí naplniť, ukáže blízka budúcnosť. Snaha ľuďom okolo štítnického futbalu a hráčom mužstva o zachovanie V. ligy však určite nechýba.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.