Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Miller nevylúčil návrat na súťažné svahy. Na olympiádu sa cíti starý

Bode Miller nevylúčil návrat do Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní. (Autor: TASR/AP)
SITA|Publikované 5. dec 2015 o 09:30

Je pravdepodobné, že sa ešte vrátim. Určite však nie na celú sezónu, vyhlásil tridsaťosemročný Američan.

BEAVER CREEK. Svetové zjazdové lyžovanie sa možno predsa len dočká návratu 38-ročného Bodeho Millera na súťažné svahy.

Najčastejšie dekorovaný americký alpský lyžiar v histórii sa v piatok objavil v Beaver Creeku v úlohe predjazdca na preteky Svetového pohára v zjazde mužov.

Testoval nový druh kamery poskytujúci fanúšikom 360-stupňový pohľad na dianie na svahu.

Zhodou okolností sa to udialo na mieste, kde pred 11 mesiacmi mal na svetovom šampionáte ťažký pád a dlho sa dával zdravotne dokopy.

Po svojej "skúšobnej" jazde pre CNN povedal: "Je pravdepodobné, že sa ešte vrátim. Určite však nie na celú sezónu. To by bolo už príliš náročné pre moju rodinu aj pre mňa."

Šesťnásobný medailista zo zimných olympijských hier a štvornásobný majster sveta ešte v októbri vyhlásil, že vynechá celú sezónu 2015/2016 a bude sa viac venovať rodine ako aj biznisu - chovu plnokrvníkov či profesionálnemu testovaniu lyží. Teraz to mierne koriguje.

Vo februári tohto roka mal Miller ťažký pád.

Na druhej strane s náznakom pozície "starého pána nad vecou" doplnil: "Lyžovanie je šport pre mladých ľudí, nie starých. Kým sa len navlečiem do kompletného výstroja, trvá to 25 - 30 minút. A topánky sú brutálne nepohodlné. Potom sa cítim ako dievča.“

Pri zmienke o možnej účasti na ZOH 2018 v kórejskom Pjongčangu sa Miller pousmial a v podstate to vylúčil.

"Je to príliš romantická predstava, že budem súťažiť a moje deti sa na mňa budú pozerať. Samozrejme, deti potrebujú mať pred sebou veľké sny, a ďalšia olympiáda by bola výzva. Reálne vzaté však budem príliš starý," dodal dvojnásobný držiteľ veľkého glóbusu za celkový triumf vo Svetovom pohári.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.