Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Milinkovič vypomôže aj dvadsaťjednotke

Marko Milinkovič, srbský futbalista nastúpi proti svojim spoluhráčom z MFK. (Autor: veja)
Sportnet|Publikované 4. sep 2009 o 22:00

V blížiacej sa futbalovej kvalifikácii MS 2010 bude mať MFK Košice ako jediný corgoňligový celok dvojnásobné zastúpenie.KOŠICE. Reprezentačný kouč Slovenska Vladimír Weiss povolal Jána Nováka na zápasy proti Česku a v Severnom Írsku. Jeho srbský kolega Radomir Antič si zasa vybral Marka Milinkoviča na stredajší belehradský duel (9. 9.) s Francúzskom!

Košický domicil svieti

Milinkovič s košickým domicilom priam svieti v srbskej nominácii popri hviezdach, akými sú Vidič, Tošič (obaja Manchester United), Ivanovič (FC Chelsea), Žigič (Valencia), Lazovič (Eindhoven), Stankovič (Inter Miláno), Subotič (Dortmund), Dragutinovič (FC Sevilla), Obradovič (Zaragoza), Kuzmanovič (Fiorentina) a pod.

Konfrontácia košických hráčov

Keďže srbské áčko má dnes voľno, Antič zapožičal Milinkoviča svojmu kolegovi pri dvadsaťjednotke Dujkovičovi, aby vypomohol jeho tímu v kvalifikačnom stretnutí ME 2011 proti Slovensku. Dnes o 16.30 hod. v Novom Sade sa teda črtá zaujímavá konfrontácia hráčov MFK Košice. Marko Milinkovič proti Dávidovi Škutkovi, Timonovi Dobiasovi a Martinovi Juharovi. Reprezentačný tréner Slovenska 21 Boris Kitka štvrtého Košičana Kamila Kuzmu nenominoval, pretože je zranený. V našej 7. skupine sa zatiaľ hrali tri stretnutia: Chorvátsko prekvapujúco podľahlo Cypru 0:2, Nórsko remizovalo so Slovenskom 2:2 a Cyprus podľahol doma Nórsku 1:3. V stredu nastúpia Slováci v Senici proti Cypru a Srbi cestujú do Nórska.

Dohodol si výmenu dresov

"Nevedel som, že Marko ide vypomôcť dvadsaťjednotke. V takom prípade sa na vzájomný zápas veľmi teším. Keď sme sa predtým na túto tému bavili, trochu sme sa navzájom doberali, že si naň dáme pozor, sem-tam ho kopneme a ja som sa s ním dohodol, že si vymeníme dresy," smial sa Dávid Škutka. Netají, že Borisovi Kitkovi by vedel poradiť, na čo si pri Milinkovičovi treba dávať pozor. "Je silný jeden na jedného, má dobrú techniku, nebezpečnú strelu ľavačkou a nemôžeme mu nechať veľa voľného priestoru. Keď sa rozbehne, je zle."

Hviezdou Sulejmani z Ajaxu

Slováci to v Novom Sade budú mať veľmi ťažké. Veď Srbi hrali na nedávnom záverečnom šampionáte ME 21 vo Švédsku a veľa hráčov zostáva v tíme i v novom kvalifikačnom cykle. Najväčšou hviezdou je určite Miralem Sulejmani z Ajaxu. "Srbi sú favoritom zápasu. Určitý rešpekt je na mieste. Veď budú mať vo svojom výbere hráčov, ktorí majú skúsenosti z ťažkých zápasov. Majú i väčšie sebavedomie. Napokon, Marko to stále dokazuje i v ligových zápasoch. Budeme si musieť naň dávať veľký pozor," uznáva kvalitu na domácej strane Timon Dobias.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.