Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Milinkovič chce zvládnuť odvetu, potom Žilinu a letí do Pretorie

Reprezentant M. Milinkovič sa teší na návrat do JAR. (Autor: Róbert Sándor)
Sportnet|Publikované 5. aug 2009 o 22:00

S veľmi dobrou náladou nastúpi do odvetného stretnutia proti Slaviji Sarajevo stredopoliar MFK Košice Marko Milinkovič. V utorok sa dozvedel senzačnú správu. Tréner Radomir Antič ho povolal do reprezentačného áčka Srbska na prípravný duel v Juhoafrickej r

KOŠICE. epublike!

Prekvapený a vytešený

"Veľmi sa teším a som prekvapený. Mám z tejto nominácie obrovskú radosť. Stále som o tom sníval. Reprezentovať Srbsko za seniorov je pre mňa veľká udalosť," rozplýval sa Marko Milinkovič a pokračoval: "Dozvedel som sa o tom iba v utorok. Vedel som, že budem nominovaný do srbskej dvadsaťjednotky, ktorá hrá v Novom Sade s Izraelom. V utorok mi však telefonovali zo Srbska, že letím s áčkom do Juhoafrickej republiky," povedal Marko Milinkovič. Inak, na zápas s Izraelom má veľmi príjemné spomienky. Veď nedávno tam v prípravnom súboji vyhrali Srbi v Tel Avive 3:2, keď všetky tri góly strelili hráči MFK Košice - Nemanja Matič dva a Marko Milinkovič jeden.

Zraz vo Frankfurte

V utorok na obed prišiel na sekretariát MFK Košice fax zo Srbského futbalového zväzu so žiadosťou o uvoľnenie Marka Milinkoviča pre potreby srbskej seniorskej reprezentácie. Pre 21-ročného futbalistu MFK je to premiéra v najcennejšom drese. Doteraz reprezentoval Srbsko len do 21 rokov. Nasleduje teda svojho spoluhráča z MFK Nemanju Matiča, ktorý má na svojom konte už dva štarty za A-mužstvo Srbska.

Marko sa má hlásiť v pondelok na pravé poludnie na letisku vo Frankfurte. Odtiaľ letí srbský národný tím do Juhoafrickej republiky. Zápas je na programe 12. augusta na Loftus Versfeld Stadium v Pretorii, ktorý bude dejiskom blížiacich sa majstrovstiev sveta vo futbale 2010. "Cestuje 18-členný výber, takže takmer s určitosťou by som mal dostať šancu na trávniku."

Po polroku opäť do JAR

Milinkovič je síce nováčikom v seniorskom národnom tíme Srbska, no v Juhoafrickej republike môže svojim spoluhráčom pokojne robiť sprievodcu. Veď pre mnohých z nich to bude prvá cesta do tejto krajiny. Pritom Marko začiatkom februára absolvoval s MFK Košice dvojtýždňové sústredenie v tejto krajine, konkrétne v Post Elizabeth. "Dá sa to aj tak povedať," podotkol so smiechom Marko a pokračoval: "Uvidíme, ako to tam dopadne. Budem sa snažiť podať čo najlepší výkon a vydať zo seba to najlepšie. Keby sa mi podarilo i streliť gól, tak to by bola senzácia v mojom prvom štarte za áčko."

Zvládnuť odvetu i ligu

Ešte predtým však čakajú na Marka dva zápasy. Najprv odveta so Sarajevoma a v nedeľu ligový súboj doma so Žilinou. "Čaká nás ťažký zápas. Sarajevo nemá čo stratiť. Hostia pôjdu naplno a budú bojovať, kým budú cítiť šancu. Budú sa tlačiť do útoku, aby strelili gól. Ak však budeme hrať svoju hru, nemali by sme mať v odvete problémy. Musíme nastúpiť maximálne koncentrovaní a odvetu zvládneme. Následne nás čaká ťažký ligový súboj so Žilinou. Bolo by fajn, keby sme aj ten zvládli úspešne," dodal Marko Milinkovič.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.