Štvrtok, 2. decembra, 2021Meniny má Bibiána

Miliardár sa opäť snaží získať zbankrotované Buffalo

TASR|14. mar 2003 o 10:14

Buffalo 14. marca (TASR) - Miliardár Thomas B. Golisano sa opätovne rozhodol získať zbankrotovaný klub zámorskej hokejovej NHL Buffalo Sabres. Golisano ...

Buffalo 14. marca (TASR) - Miliardár Thomas B. Golisano sa opätovne rozhodol získať zbankrotovaný klub zámorskej hokejovej NHL Buffalo Sabres. Golisano sa pokúsil kúpiť Sabres už v novembri, ale ponúkol o 13 miliónov dolárov menej ako konkurencia a NHL jeho ponuku odmietla.

Šesťdesiatjedenročný Golisano musí ešte získať konečný súhlas súdu. Ponuku v piatok ráno doručili sudcovi Michaelovi Kaplanovi a jej detaily zverejnia až po stretnutí Goliasana so sudcom. Golisano pripravil na piatok tlačovú konferenciu na štadióne Buffala.

Golisanova ponuka by mala byť vyššia ako 50 miliónov dolárov. Touto sumou sa má pokryť prepokladaná 23 miliónová tohtosezónna strata a pôžička na rekonštrukciu štadióna vo výške 22,9 milióna dolárov.

Okrem neočakávaneho zablokovania dohody zo strany veriteľov by aj sudca mohol mať dôvod pozdržať Golisanovu ponuku. Po predložení ponuky na súd totiž nasleduje 14-dňová lehota počas ktorej môžu aj ďalší záujemcovia predložiť svoju ponuku na kúpu tímu. NHL prevzala kontrolu nad Buffalom v júni 2002 pre ochranu svojich záujmov a podpore predaja klubu. NHL vstúpila do tímu po tom, ako bývalý majiteľ John Rigas odstúpil z funkcie riaditeľa televíznej spoločnosti Adelphia. Adelphia je najväčším veriteľom kubu, ktorý má pohľadávky vo výške 130-160 miliónov dolárov.

Golisano je zakladateľ a riaditeľ firmy Paychex so sídlom v Rochestri. Vlani tretíkrát neuspel vo svojej snahe stať sa guvernérom New Yorku. V kampani minul viac ako 75 miliónov dolárov, čím sa jeho kampaň stala najdrahšou guvernérskou kampaňou v americkej histórii. Pred mesiacom odhadol magazín Forbes jeho majetok na 1,2 miliardy dolárov a v rebríčku najbohatších ľudí ho zaradil na 348. miesto na svete.

ja

Súvisiace články