Milata bude štartovať na majstrovstvách sveta

Patrik Milata na trati Spartan Race. (Autor: archív P. M.)
Peter Podolinský|Publikované 21. sep 2016 o 22:00

Zvládol Ultra Beast Spartan Race, čakajú ho majstrovstvá sveta.

ROŽŇAVA. Prešiel už nejaký čas, keď sa pre Jablonovčania Patrika Milatu stal namiesto futbalu prioritou prekážkový beh Spartan Race a podobné podujatia. Stihol už úspešne zvládnuť majstrovstvá Európy, no teraz sa mu splní ďalší sen. V pondelok spolu tímom Extreme Obstacle Runners odletel na majstrovstvá sveta do USA. Vráťme sa však o pár dní dozadu. Prvý septembrový víkend sa vo Vechci bežal Ultra Beast Spartan Race, čo znamená trať dlhú minimálne 42 kilometrov s minimálne 60 prekážkami. Patrik Milata ju zvládol za 7:23:48 a skončil na celkovom osemnástom mieste.

Ultra Beast SR ste predpokladám bežali prvýkrát. Aké to boli pre vás preteky?

„Áno, bol to vôbec prvý Ultra Beast v Európe. Všetko, čo zažijeme prvýkrát, vyvoláva určitú eufóriu, nové pocity a emócie, ktoré sme doteraz nezažili, nepoznali. Tieto preteky ostanú pre mňa nezabudnuteľné, ktoré ešte chcem v budúcnosti opäť absolvovať.“

Skončili ste v prvej dvadsiatke. Kde sa o tom rozhodovalo resp. ktoré boli podstatné momenty pretekov pre vás?