Pondelok, 1. marec, 2021Meniny má Albín

Milan Sabo: Boli sme mužstvom dvoch tvárí

Sportnet|Publikované 19. nov 2004 o 00:00

Štrba Zo siedmich podtatranských účastníkov piatej ligy skupiny severozápad si v jesennej časti súťažného ročníka 2004/2005 výborne počínali

zverenci trénera Milana Saba (na snímke). Futbalisti FK Štrba totiž prezimujú na veľmi peknom treťom mieste. Napriek vydarenej prvej polovici sezóny nevyslovil kormidelník Podtatrancov s účinkovaním svojho celku maximálnu spokojnosť.

"S umiestnením v tabuľke sme samozrejme maximálne spokojní, ale určite nie s našim jesenným účinkovaním na ihriskách súperov. Po dvoch kontumáciách sme napokon získali tridsať bodov a posunuli sa na tretie miesto tabuľky. Boli sme však mužstvom dvoch tvárí. Určitá nespokojnosť z mojej strany je v tom, že vonku sme nepodávali také výkony, aké som očakával. Doma sme sa vedeli vyburcovať a zdolali sme kvalitných súperov ako Ľubicu a Hranovnicu. Na pôde súperov sme však niekedy úplne sklamali, napriek tomu, že sme mohli bodovať. Najviac ma mrzí zápas v Miklušovciach, kde sme určite nemali prehrať," v krátkosti zhodnotil vystúpenie svojho mužstva M. Sabo. Na domácom ihrisku stratili jeho zverenci štyri body po remízach so Spišským Bystrým a Záborským.

"Je jasné, že ani doma sa nedá zvíťaziť vo všetkých dueloch, ale napriek tomu si myslím, že zaváhanie proti týmto dvom celkom bolo zbytočné. Netypický zápas sme odohrali proti nováčikovi zo Spišského Bystrého, keď vyrovnávajúci gól sme inkasovali v poslednej sekunde, čo sa však vo futbale môže stať. Napriek tomu si myslím, že zvonku sme ešte nejaký ten bodík naviac mohli doniesť, čím by sme si v tabuľke ešte polepšili." Podtatranci sa po jeseni môžu popýšiť skvelou defenzívou, veď inkasovali najmenej gólov (14) zo všetkých účastníkov súťaže. Ofenzívna stránka je však určite slabinou, na ktorej je nutné počas zimnej prestávky popracovať.

"Defenzívu máme naozaj podstatne lepšiu ako ofenzívu. Počas celej súťaže sme stavali práve na skalopevnej obrane, čoho výsledkom je to, že sme dostali najmenej gólov, čo je iste chvályhodné. V mužstve však prevláda viac defenzívnejších hráčov. Skladba tímu nás predurčovala na to, aby sme hrali defenzívne ladený futbal a našou prioritou v každom zápase bolo predovšetkým neinkasovať," pripomenul M. Sabo, ktorý sa podrobnejšie pozastavil pri hráčoch na jednotlivých postoch.

"Káder sme veľmi široký nemali, ale pred sezónou sme ho vhodne doplnili tým, že sme do brány získali skúseného Marušáka. V priebehu sezóny sme mužstvo vystužili mladým Melekom a títo dvaja hráči boli ústrednými postavami mužstva. V obrane sme nemali problém, už dlhšie roky v nej obmieňame piatich, šiestich hráčov. Prím v nej hrá Macko, ktorý je nepostrádateľnou postavou a keď nehral kvôli pracovným povinnostiam, bolo ťažké ho niekým adekvátne nehradiť. Stred poľa sme spevnili Melekom a aj tu máme kvalitných hráčov, či už je to M. Levocký alebo P. Kroták. Striedal sa tam aj Čunderlík, ktorý však už odišiel za prácou do Anglicka. Najväčší problém sme mali v ofenzívnej činnosti. Kvôli tomu sme zobrali Kavku z Popradu, ktorý nám pomohol svojimi bohatými skúsenosťami a samozrejme i gólmi. Výkony so striedavými úspechmi odvádzali v útoku i v zálohe Badzik a Ľ. Levocký, ktorý je maximálny bojovník. Mužstvo sa už tri - štyri roky spolieha na góly zakončovateľa M. Levockého, ktorý má jednu z najlepších ľavých nôh v okrese. Potvrdzuje to tým, že z nášho celku je pravidelne najlepším strelcom. Na jeho presné zásahy sa spoliehame a aj keď mu niektoré stretnutia nevyšli, patrí k našim lepším hráčom. Nerád by som príliš vyzdvihoval jednotlivcov, ale celý kolektív sa po slabej letnej príprave zomkol a každý hráč v rámci svojich možností zabojoval na doraz," poskytol širší obraz kostry mužstva M. Sabo, ktorého teší, že v Štrbe je zo strany divákov veľký záujem o futbal, čo potvrdzujú slušné návštevy na futbalovom štadióne.

"Veľmi ma teší, že v Štrbe sa hrá futbal pre ľudí, ktorí chodia na naše zápasy v hojnom počte a dokonca s nami cestujú aj na zápasy vonku. Máme tu dobré funkcionárske zázemie vďaka výboru FK i starostovi obce Michalovi Sýkorovi. Poďakovanie patrí aj novému predsedovi klubu Jánovi Kšenzakovičovi, ktorý je dušou mužstva a je to človek, ktorý má odbornosť i prehľad a je pre klub veľkým prínosom. Je dobré, že futbal v našej obci napreduje, čoho výsledkom je i tretie miesto v tabuľke." Prípravu na odvetnú časť súťaže začnú Štrbania až v polovičke januára v telocvični. Veľké zmeny v kádri očakávať nemožno.

"Káder by sme chceli posilniť dvoma - troma skúsenejšími hráčmi, hlavne, čo sa týka ofenzívy. Niečo máme vytypované, či nám to vyjde, ťažko v dnešnej dobe povedať. Kvôli študijným povinnostiam v Hradci Králové nám zo zostavy zrejme vypadne Melek, preto potrebujeme jedného útočníka i hráča do stredu zálohy. Verím, že trošku zvýšime konkurenciu, čím by sa pozdvihla aj tréningová morálka. Práve slabšia tréningová účasť nášho mužstva ma dosť trápi. Vieme, že je ťažká doba a hráči pracujú, ale v minulosti sme trénovali viac. Ako tréner by som totiž privítal, keby sa toto zlepšilo, pretože pri vyššej účasti, by som mohol mužstvo viac tvarovať a mohli by sme si na tréningoch nacvičiť aj nejaké štandartné situácie a signály," objasnil kormidelník, ktorý vie, že tretia priečka je síce veľmi lichotivá, ale na druhej strane aj dosť zaväzujúca.

"Vieme, že šesť bodov sme získali vďaka kontumáciám, ale treba si uvedomiť, že chybu urobili naši súperi. Keď budeme na jar podávať také výkony ako uprostred jesene proti Ľubici, Hranovnici, či Šarišským Michaľanom, myslím si, že môžeme hrať s každým súperom vyrovnanú partiu a do štvrtého miesta by sme sa mohli udržať," vyjadril na záver nebojácne presvedčenie M. Sabo.

Súvisiace články