Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Milan Ondruš: Finálna prihrávka Tona Kočiša bola ideálna

Sportnet|Publikované 15. okt 2006 o 22:00

Poprad - Ako dobre namazaný stroj šľape v tretej futbalovej lige nováčik z Popradu. Zverenci trénera Stanislava Kocha vyhrávajú a bodujú nielen na

domácej pôde, ale aj na ihriskách súperov, čoho výsledkom je vyšvihnutie sa medzi kvarteto najlepších v tabuľke.

Dobrú formu a získaný cenný bod spred týždňa v Prešove "B chceli Podtatranci potvrdiť aj na domácom ihrisku s mužstvom zo stredu tabuľky, košickou Barcou. Aj keď sa to hostiteľom po víťazstve 2:0 napokon i podarilo, to sa nerodilo vôbec ľahko a predovšetkým v prvom polčase zaostali domáci za očakávaním. "Je to super, že sa nám doma naďalej darí, ale mali sme i trochu šťastia v prvom polčase, lebo hostia v ňom mali dosť šancí. Sme radi, že aspoň 30 percent gólových príležitostí dokážeme využiť a väčšinou to stačí, uviedol skúsený záložník Popradu Milan Ondruš (na snímke najvyššie vo výskoku), ktorý potvrdil, že mužstvo v prvej polovici duelu nehralo podľa predstáv svojich, ani trénera.

"Myslím si, že hostia mohli v prvom polčase nielen vyrovnať, ale po tých šanciach, ktoré mali, po ňom mohli dokonca i vyhrávať. Povedal by som, že nás mladí košickí chlapci z dorastu dosť ubehali. V kľúčových momentoch nás podržal brankár, naznačil neúnavný hráč stredu poľa, ktorý nám prezradil, na čo ich tréner počas prestávky po nie príliš vydarenom prvom polčase najviac upozorňoval. "Zdôrazňoval nám, že je to mladé, behavé družstvo, na ktoré platí to, že sa musí čo najtesnejšie pristupovať ku hráčom súpera a vyhrávať osobné súboje, čo sa nám v prvom polčase nie až tak darilo, ozrejmil jeden z najlepších hráčov na ihrisku, ktorý po obrátke v 50. minúte strelil nesmierne dôležitý druhý poisťovací gól svojho mužstva.

"Gól na 2:0 je vždy psychickou vzpruhou pre mužstvo, hlavne, keď nám to kombinačne až tak nevychádzalo, ako by sme chceli. Klobúk dolu, finálna prihrávka Tona Kočiša bola úplne ideálna, už ma len trafil a padlo to tam, ocenil asistenciu svojho spoluhráča Milan Ondruš, ktorý napriek kvalitne odvedenej práci na ihrisku i strelenému gólu nebol so svojím výkonom maximálne spokojný. "Vždy to môže byť lepšie. Cítim, že mám rezervy najmä v kondícii, lebo krajní, stredoví hráči sa vyznačujú tým, že musia behať po čiare celý zápas, poznamenal strelec pekného a dôležitého gólu stretnutia, ktorý verí, že popradské mužstvo potiahne svoju sériu bez prehry až do konca jesennej časti súťaže.

Najbližšie sa ambiciózny nováčik predstaví na ihrisku Lokomotívy Košice. "Dúfame v to celé mužstvo a urobíme všetko preto, aby to tak bolo. Zápasy vonku sú všetky náročné. Celok Lokomotívy až tak dobre nepoznám, takže neviem zhodnotiť ich hru, ale myslím si, že to nebude jednoduché. V porazeneckej nálade tam ale určite nepocestujeme. Treba využiť to, že sa nám darí a že ťaháme takto úspešnú šnúru, uzavrel Milan Ondruš.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.