Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Milan Molnár: Účinkovanie FAM Poprad hodnotím pozitívne

Sportnet|Publikované 18. nov 2004 o 00:00

Poprad - Futbalová akadémia mládež (FAM) Poprad je futbalový klub, ktorý aktívne pracuje s futbalovochtivou popradskou mládežou. V jesennej časti

súťažného ročníka 2004/2005 sa družstvá umiestnili následovne: Dorast - 1. trieda dorast PFZ, starší a mladší žiaci - II. liga skupina Sever, prípravka - žiaci narodení v roku 1994 a 1995 pôsobia v súťaži prípraviek východoslovenského futbalového zväzu a v dlhodobej Poľsko - Slovenskej lige. Po ukončení jesennej časti sme oslovili predsedu FAM a zároveň vedúceho trénera Milana Molnára.

Ako sa pozeráte na doterajšie pôsobenie FAM Poprad?

Po prvom roku účinkovania FAM Poprad sme vo výkonnom výbore zostali prekvapení veľkým záujmom popradskej mládeže o náš klub. Pôvodne sme uvažovali pracovať iba s kategóriou starších a mladších žiakov. Na vzniknutú situáciu sme reagovali vytvorením organizačnej štruktúry FAM tak, aby sme sa mohli našej mládeži komplexne venovať od prípravky až do ukončenia dorasteneckej kategórie. Ku dnešnému dňu sme zaregistrovali vo FAM celkovo 97 žiakov, dorastencov a jednu žiačku. Do súťaže sme postavili aj žiacke mužstvo hrajúce v okresnej súťaži pod hlavičkou FK Mlynica. Recipročne tu hrávame majstrovské zápasy dorastencov. SŽ a MŽ hrávajú svoje duely na pasportovanom ihrisku v Gánovciach, kde sú splnené podmienky na druholigovú súťaž. Naše doterajšie účinkovanie hodnotí výkonný výbor FAM Poprad pozitívne.

Ste spokojný s účinkovaním vašich mužstiev v jesennej časti súťažného ročníka 2004/2005?

Pri komplexnom rozbore účinkovania našich mužstiev musíme brať ohľad na to, že za náš klub nehrajú chlapci, ktorí prešli futbalovými výbermi. Naši tréneri pracujú aj s hráčmi menej talentovanými, ktorí majú futbal radi a v iných kluboch by sa neuplatnili. Z toho pohľadu nie sú pre nás výsledky limitujúce. Samozrejme sa s chlapcami tešíme z každého dobrého výsledku. Dorastenci sú v okresnej súťaži po jesennej časti na siedmom mieste, starší žiaci ako nováčik v druhej lige sa držia prekvapujúco na peknej šiestej priečke a z podtatranských kolektívov sú na tom v súťaži zatiaľ najlepšie. Naopak, naši mladší sú na predposlednej trinástej pozícii. Radosť nám robia aj prípravky. Lepšie sa ukazujú žiaci narodení v roku 1995 a mladší. So žiakmi narodených v roku 1994 sme mali v prvých dvoch kolách krajskej súťaži problémy, pretože sme ich nemali v dostatočnom množstve. Kolektív funkcionárov a trénerov FAM odvádza poctivú prácu s našou popradskou mládežou, za čo im v mene výkonného výboru a rodičov ďakujeme. Futbaloví znalci popradského futbalu naklonení FAM, ktorí vedia v akých podmienkach pracujeme, nás povzbudzujú a fandia nám.

Priblížte nám vaše plány v najbližšom období.

Predovšetkým nás čaká náročná zimná príprava. Väčšina našich chlapcov má problémy s technickou pripravenosťou a preto si do konca roka veľa sľubujeme od tréningov v telocvičniach. Máme ich zabezpečené pre všetky vekové kategórie, takže trénovať budeme bez zimnej prestávky. V novom roku absolvujeme zimnú prípravu striedavo v telocvični a na ihrisku. Zúčastnime sa niekoľkých kvalitných halových turnajov za účasti aj prvoligových mládežníckych družstiev a zohráme dostatok prípravných stretnutí s rôznymi súpermi. Začiatkom februára usporiadame tak ako v minulom roku veľký halový turnaj s medzinárodnou účasťou o pohár FAM Poprad.

Ako vnímate dianie v podtatranských mládežníckych kolektívoch?

Mládežnícky futbal pod Tatrami pozorne sledujem dlhú dobu. Futbalová mládež najmä v Poprade bola v minulosti väčšinou odsúvaná na vedľajšiu koľaj a preferovali sa každý rok nepostupujúci seniori. Realizáciu futbalového napredovania riešili popradskí dorastenci v dorasteneckej lige vo Svite. Tento futbalový klub je však momentálne v hlbokej kríze, no verím, že po zimnej prestávke tu dôjde k obratu. Potešilo ma sformovanie mládežníckeho futbalu v FK Poprad, kde vo vedení konečne pôsobia ľudia, ktorým skutočne ide o mládež. Dúfam, že tento jav bude dlhodobý, pretože iba to dáva predpoklad na nevyhnutné postúpenie dorastencov do vyššej súťaže, čo je tiež jednou z podmienok celkového oživenia popradského seniorského futbalu. Dúfam, že obdobie, keď sa v Poprade vymenilo za posledných deväť rokov dvanásť prezidentov, sa skončilo.

Súvisiace články