Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Milan Jančuška: Ani trojfázové tréningy by nám asi nestačili

Čaká ich veľa práce. Hokejisti HC Košice oprášili výstroj. (Autor: Korzár/Judita Čermáková)
Patrik Fotta|Publikované 24. júl 2017 o 22:00

Hokejisti HC Košice odštartovali druhú fázu letnej prípravy.

KOŠICE. Hokejisti HC Košice v pondelok v Crow aréne odštartovali druhú fázu letnej prípravy, počas ktorej sa zamerajú na tréningy na ľade.

Mužstvo bolo až na trojicu zahraničných posíl – David Pacan, Joakim Lundström a Jere Pulli v kompletnom zložení.

Prvý prípravný zápas odohrajú oceliari v utorok 1. augusta v Crow aréne s Popradom.

Košickí hokejisti sa zišli prvýkrát po takmer mesiaci, no kompletný káder bude mať tréner Jančuška k dispozícii až o týždeň.

„Chýbajú nám zatiaľ traja zahraniční hráči, ktorí by sa k nám mali pripojiť na začiatku budúceho mesiaca. S hráčmi sme na prvom stretnutí prehodili zopár slov a po úvodnom tréningu ich čaká váženie. Každý jeden dostal individuálny plán tak, aby sa aj v dovolenkovom období čo najlepšie pripravil na blížiacu sa sezónu,“ povedal tréner oceliarov Milan Jančuška.

Začala sa príprava HC Košice: fotogaléria

24.7.2017

Čaká ich veľmi veľa práce

Po vlaňajšej sezóne prešiel káder Košičanov viacerými zmenami nielen v hráčskom, ale aj realizačnom tíme.

Od úvodného tréningu si dal preto kouč za cieľ stmeliť mužstvo a začať pracovať na ideálnom zložení jednotlivých formácií.

„Na prvý tréning na ľade sa už veľmi tešíme. V tíme sa zmenilo strašne veľa hráčov a buduje sa nové mužstvo, takže nás čaká samozrejme veľmi veľa práce. Aj keby sme mali trojfázové tréningy, bolo by to asi málo. Verím, že čas, ktorý máme do začiatku prvého zápasu, naplno využijeme a bude to k spokojnosti všetkých,“ skonštatoval Jančuška.

Už počas dovolenky premýšľal skúsený lodivod, aké by bolo ideálne zloženie formácií, no definitívnu podobu zatiaľ neprezradil.

„Všetko ukáže až čas a prípravné zápasy. Uvidíme, či nebude potrebné urobiť ešte nejaké zmeny v kádri a prípadne posilniť mužstvo,“ uviedol tréner Košičanov.

Príprava na suchu bola veľmi náročná

V rámci letnej prípravy na suchu absolvovali oceliari okrem tradičných behov aj dva výstupy na vrchy vo Vysokých Tatrách či kickbox.

„Všetci vieme, že pre hokejistov letná príprava nie je nič populárne. Bolo to veľmi náročné a ja som veľmi rád, že sme to celé zvládli bez nejakých vážnych zranení. Z našej strany vládne s prípravou na suchu veľká spokojnosť,“ povedal Jančuška.

Košičanov čaká do začiatku nového súťažného ročníka našej najvyššej súťaže celkovo deväť prípravných duelov, pričom prvý z nich odohrajú už na budúci týždeň v utorok proti Popradu.

„V príprave dostanú príležitosť všetci hráči. Jednotlivé zápasy nám ukážu naše silné aj slabé stránky, na ktorých budeme musieť ešte zapracovať.“

Plán prípravných zápasov

1.8. o 17:00 Košice – Poprad (hrá sa v Crow aréne)

4.8.o 17:00 Košice – Zvolen (hrá sa v Steel Aréne)

8.8.o 17:00 Košice – L. Mikuláš (Steel Aréna)

10. 8. o 17:00 Zvolen – Košice

Tatranský pohár (hrá sa v Poprade): 18.8.o 15:00 Junosť Minsk (Biel.) – Košice, 19.8.o 15:00 Dunaujváros (Maď.) – Košice, 20. 8. zápas o umiestnenie24. 8.o 17:00 L. Mikuláš – Košice31. 8.o 17:00 Košice – Tychy (Poľ.), hrá sa v Steel Aréne.

Rusič: Hráči vedia, kde sú moje dvere

Na prvý tréning pre sezónou prišiel aj nový výkonný šéf mužstva HC Košice Rastislav Rusič spoločne so športovým manažérom Pavlom Zůbekom.

Pre Rusiča ide o prvú funkciu pri športovom mužstve.

„Zvažoval som túto ponuku veľmi dôkladne a vyhodnotil som, že z hľadiska zodpovednosti sa to dá zvládnuť, aj keď človek pred tým nehral federálnu ligu alebo v NHL,“ povedal Rusič, ktorý si osobné ciele v novej funkcii nestanovil.

„Hokej je tímová hra a preto je potrebné akékoľvek ciele formovať spoločne so správnou radou. Pevne verím, že sa nám podarí vrátiť fanúšikov na tribúny.“

Popri podávaní rúk stihol nový výkonný šéf klubu prehodiť s hráčmi aj pár slov.

„Poprial som im veľa šťastia. Táto časť sezóny je veľmi dôležitá, takže verím, že sa im vyhnú zranenia a povedal som im, že som za otvorenú komunikáciu. Všetci vedia, kde sú moje dvere a rozhodne som za férový prístup a otvorenú komunikáciu,“ skonštatoval Rusič.

Patrik Fotta pôsobil 6 rokov v denníku Korzár ako športový redaktor. Píše predovšetkým o hokeji, hádzanej, basketbale, či atletike. Ako reportér sa zúčastnil na MS v hokeji 2019 a šesťkrát na Medzinárodnom maratóne mieru.

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.