Streda, 3. marec, 2021Meniny má Bohumil, Bohumila

Milan Cifranič sa vzdal trénerskej taktovky

Sportnet|Publikované 31. okt 2003 o 00:00

Trebišov - Prvoligovým hádzanárom Slavoja Trebišov sa v tejto sezóne vôbec nedarí. V ôsmych doterajších kolách nezískali ani bod, čo ich samozrejme

radí na poslednú priečku tabuľky. Na takýto stav si nespomínajú ani najstarší pamätnici trebišovskej hádzanej, ktorá bola po futbale v meste stálou športovou dominantou. Hlavnou príčinou nepresvedčivých výsledkov je neskúsenosť mladého kádra, ktorý je viac-menej zložený zo starších dorastencov. "Na začiatku tejto ligovej sezóny sme si povedali, že budeme omladzovať hračský káder a začneme budovať perspektívu na budúce obdobia. Tak sa i stalo, začali sme hrať s omladeným kádrom, ktorý hneď v úvodných zápasoch ukázal, že týmto chlapcom chýbajú skúsenosti. Po neúspechoch sa po šiestom kole tréner Cifranič v Zemplínskom denníku KORZÁR vyjadril, že uvažuje o odchode z trénerského postu. Následne zasadol výbor hádzanárskeho klubu, ktorý ponúkanú abdikáciu trénera prijal a odvolal ho z postu trénera. Vedením mužstva bol poverený Michal Hospodár, ktorý dlhé roky predtým pracoval s hádzanárskou mládežou," povedal k najnovším zmenám v klube predseda HK Slavoj Jozef Torba.

Po odchode trénera Cifraniča sa do tréningového procesu zapojili hráči, najmä starší, ktorí mali na začiatku sezóny rôzne dôvody nato, aby nemuseli hrávať. Keď sa však udiala zmena na trénerska zmena, všetci si zrazu "zázračne"našli čas aj na hádzanú a v ostatnom súboji na palubovke Prešova/Levoče potvrdili, že budú cenným prínosom. "Po zrealizovaní zmeny na poste trénera mi to vychádza tak, že zrejme hlavným dôvodom neučastí starších hráčov na tréningoch a zapojenia sa do súťažného ročnika bol problém bol problém v prítomnosti Milana Cifraniča na našej lavičke. Dôkazom je aj to, že hneď prvého tréningu po odchode Cifraniča sa zúčastnili aj hráči, ktorí predtým nejavili záujem o to, aby reprezentovali mesto a hádzanársky klub. Do mužstva sa vrátili starší hráči Majovský, Hrabčák, Štrobl, Ivan a mnoho ďalších, ktorí už trénujú a nastupujú aj na zápasy. Pevne verím, že jarná časť sezóny 2003/04 už bude o niečom inom a trebišovská hádzaná si opäť najde svoje správne miesto v prvoligovej súťaži," dodal na záver predseda HK Slavoj Trebišov Jozef Torba.

Súvisiace články