Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Mikulášska nádielka ukončila úspešnú sériu Spišiakov

Päť gólov v jednej tretine. V 41. minúte ešte Spišiaci viedli nad Bardejovom 4:3, no nakoniec vysoko prehrali 4:8. (Autor: Jozef Petruška)
Sportnet|Publikované 10. dec 2013 o 23:00

Spišiaci v závere roka hostia len mužstvá z čela tabuľky.SP. NOVÁ VES. Vo veľkej pohode ťahali zverenci trénerskej dvojice Křemen – Teplica sériu siedmich stretnutí bez prehry.

Odzrkadlilo sa to v postavení v tabuľke, ale aj počte divákov. Pred derby s Bardejovom z oboch táborov odznelo niekoľko vyhlásení, že hlavne chcú týmto zápasom pobaviť divákov a priniesť kvalitný hokej.

Dvanásť gólov a dobrý hokej

Kto prišiel na mikulášsky hokej Spišská Nová Ves – Bardejov (4:8), odchádzal spokojný. Možno bola nádielka pre domácich príliš krutá, ale ešte v úvode tretej tretiny domáci viedli 4:3 a potom prišla päťgólová mikulášska nádielka.

„Päť gólov za tretinu, to je fakt mikulášska nádielka. Som rád, že to tak skončilo. Trochu si odpočinieme a ideme ďalej,“ povedal po zápase tréner Bardejova Ján Vodila.

„S kvalitným súperom sme hrali výborný hokej. Škoda tej tretej tretiny, kde bolo veľa oslabení a z nich sme inkasovali góly. Tam nastal zlom. Zbytočné vylúčenia sa podpísali pod vysokú prehru. Teraz sa treba sústrediť na ďalšie náročné stretnutia. Opäť hráme proti mužstvám z čela tabuľky. Najprv v stredu v Michalovciach a potom hostíme doma Senicu,“ povedal hráč HK Spišská Nová Ves František Koky.

„Dve tretiny s nami držali krok, potom sme mali viac síl my a dokázali sme využiť presilovky. Gól som síce nedal, ale tento zápas sa musel divákom páčiť,“ povedal po stretnutí odchovanec spišskonovoveského hokeja hrajúci v Bardejove Ladislav Ščurko.

Silní súperi

Bardejov bol prvým z trojice mužstiev, ktoré majú Spišiaci za súperov v závere kalendárneho roka.

Dnes sa predstavia v Michalovciach a doma v piatok hostia silnú Senicu, nasleduje východniarske derby v Prešove a pred sviatkami hrajú doma s Trnavou.

„Každá séria raz skončí. Vedeli sme, že Bardejov bude silným súperom. Rozhodli o osude stretnutia presilovkami v poslednej časti hry, na druhej strane aj my sme dávali góly z presiloviek. Nie je čas hovoriť o tejto prehre, čakajú nás ďalší silní súperi a proti nim treba uhrať dobré výsledky,“ skonštatoval tréner HK Spišská Nová Ves Peter Křemen.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.