Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Mikuláš prinesie volejbalové derby Prešova s Košicami

Atraktívne východniarske derby láka hráčov i divákov. (Autor: Andrej Schlank)
Ján Jacoš|Publikované 5. dec 2019 o 23:00

Digaňa: Chceme pokračovať vo víťazstvách.

PREŠOV. Volejbalisti VK Mirad PU Prešov mali v posledných dňoch bohatý program.

V extralige vyhrali nad Nitrou 3:0 a Zvolen zdolali na jeho pôde 3:2.

Prešovčania však neuspeli v odvetnom štvrťfinálovom zápase Slovenského pohára - v Myjave prehrali 2:3, a tak sa už naplno môžu sústrediť na extraligové boje.

Šarišania sa na šiestu výhru v najvyššej súťaži poriadne nadreli.

Ich ťahúňom je smečiar Martin Sopko st. - má skvelú formu, v Myjave dosiahol 31 bodov, vo Zvolene zaznamenal 35 bodov.

V trinástom kole extraligy sa VK Mirad PU stretne v piatok (19. h) s VK KDS Šport Košice.

Hala Spojenej školy na ul. Ľ. Podjavorinskej by mala praskať vo švíkoch, súboje s Košicami sú vždy zaujímavé, napínavé, je sa na čo pozerať.

Od Prešovčanov bude derby, tak ako v dueli s Nitrou, vyžadovať tímový výkon, kvalitnú prihrávku a servis.

Dôležitá je práve tímovosť, lebo v hre majú Šarišania rezervy.

Rozhodovať bude výkon aj srdiečko

Ako nám povedal tréner Prešova Erik Digaňa, stále pracujú na súhre, lebo viacerí hráči majú študijné i pracovné povinnosti, a tak neabsolvujú všetky tréningy.

„Čaká nás pravé východniarske derby, verím, že ľudia si nájdu čas aj v tento mikulášsky deň a prídu nás povzbudiť," poznamenal Digaňa.

„My sa im pousilujeme dať darček v podobe výhry. V tíme boli aj určité zdravotné problémy, ale už sme kompletní. Chlapcom nechýba chuť a elán pokračovať vo víťazstvách a hrať dobrý volejbal. Áno, spoliehame sa na tímový výkon, že každý hráč potiahne, na svojom poste odovzdá maximum a pomôže spoluhráčovi, keď ten urobí chybu. V tíme Košíc sú majstri Slovenska i bývalí reprezentanti, rozhodovať budú detaily. Pre nás bude dôležité vyrovnať sa s nepríjemným servisom súpera, odtiahnuť ho od siete, mať presnejšiu prihrávku. Verím, že diváci nás poženú a chlapci budú mať chuť k razantnému útoku a odvážnejšej hre, zvládnu tak kľúčové momenty a budú sa tešiť z víťazstva."

Skúsené libero VK Mirad PU Prešov Tomáš Lampart uviedlo: „Na derby sa tešíme, očakávame tuhý boj. Chceme potvrdiť našu stúpajúcu výkonnosť a potešiť našich priaznivcov aj seba samých. Dôležitý bude dobrý servis, odtiahnuť súpera od siete, dobrá obrana na sieti i v poli. Samozrejme srdiečko, bojovnosť. Košice majú vyvážené, komplexné mužstvo. Agresívnou hrou s nasadením i umom môžeme eliminovať Sopka ml., Jakubova, Lamanca."

Autor: Ján Jacoš

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.