Štvrtok, 15. apríla, 2021Meniny má Fedor

Mikuláš Komanický nominoval osemnástku ligového výberu na medzištátny zápas Kuvajtom na Cypre

Sportnet|26. nov 2003 o 00:00

Bratislava/Prešov - "Výber futbalistov prvej slovenskej ligy , ktorý odohrá 10. decembra na Cypre prípravný zápas s reprezentačným áčkom Kuvajtu a

koncom decembra by mal vycestovať aj do Španielska na stretnutie s výberom Andalúzie sa robí hlavne preto, aby nový reprezentačný kormidelník Slovenska Dušan Galis mal ešte lepší prehľad o futbalistoch, potencionálnych kandidátoch na dres slovenského áčka, hrajúcich na našich prvoligových trávnikoch," odvetil na prvú časť našej otázky Mikuláš Komanický (na snímke), ktorého Slovenský futbalový zväz poveril zostavením a vedením ligového výberu pre cyperský zápas s Kuvajtom. "Taktiež a je preto, aby adepti na reprezentačný dres zo slovenských klubov videli, že aj ich bude mať tréner D. Galis v hľadáčiku." Prečo ale na Cypre a prečo práve s Kuvajtom? "Jednoducho preto, že kuvajtská reprezentácia sa ozvala sama s ponukou. Cyprus preto, že Kuvajťania budú v tom čase na Afroditinom ostrove na sústredení. Podobné je to aj so zápasom v Španielsku (27. 11. 2003) s výberom Andalúzie. Tento však zatiaľ oficiálne nie je potvrdený." Zostavenie kádra bolo výhradne vašou záležitosťou? "Nominovaní futbalisti boli vybratí na môj podnet. Avšak jednotlivé mená som konzultoval s mojim asistentom Jánom Švehlíkom a v konečnej podobe v pondelok aj s novým reprezentačným trénerom Dušanom Galisom." Plánujete s týmto výberom nejaké krátke sústredenie, ak vôbec nájdete na to čas..? "Veď práveže ide o ten čas. Po poslednom kole ligy je ešte na programe halový turnaj v Žiline, ktorého sa zúčastnia všetky naše tímy. Tým pádom sme museli zraz pred odletom na Cyprus naplánovať na 8. decembra popoludní. V ten deň absolvujeme jeden tréning a na druhý letíme za súperom. Desiateho odohráme stretnutie s Kuvajtom a po ňom sa vraciame hneď späť."

V nominácii ligového výberu sú: J. Mucha (Ružomberok), Zajac (Banská Bystrica) - Čišovský (Inter Bratislava), Kožuch, Ujlaky, Poljovka (všetci Trnava), Kiška, Dovičovič, Doležaj (Dubnica), Sninský, Barčík, B. Labant, Zabavník (Žilina), J. Ďurica, Krejčí, Borbély (Petržalka), Urban (Ružomberok), Breška (Púchov). Náhradníci: Kováč (Dubnica) - M. Ďurica, Gottwald (Žilina), Bartoš, Svintek (Banská Bystrica), Paulík (Inter Bratislava), Velický (Trenčín).

Súvisiace články