Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Mikuláš bohato odmení najlepších

Sportnet|Publikované 6. dec 2002 o 23:00

Bardejov - Bežecký klub JM Demolex Bardejov v spolupráci s mestom usporiadajú dnes o 13. hodine v Bardejove 7. ročník Mikulášskeho behu. Prezentácia

pretekárov je do 12.40 hod. na 6.ZŠ na bardejovskom sídlisku Družba. Muži do 40 rokov pobežia päť okruhov okolo sídliska Družba čiže 8550 m, pričom štart i cieľ bude na radničnom námestí. Veteránske kategórie mužov, ženy i juniori majú trať dlhú 5130 m. Víťaz hlavnej kategórie mužov obdrží desaťtisíc Sk a navyše vysávač. Druhý v cieli dostane o dve tisícky menej, ale odíde na horskom bicykli a tretí sedem tisícok a mikrovlnnú rúru. Finančné odmeny dostane prvých trinásť bežcov v uvedenej kategórii. Vo veteránskych kategóriách s peňažnou odmenou odíde prvých sedem mužov od 40 rokov, prvých šesť mužov od 50 rokov a najlepších päť veteránov od 60 rokov. Víťazná žena dostane sedemtisíc Sk a vysávač. Finančne ocenia tucet žien.

Hlavný organizátor Ján Mochnacký nám prezradil: "Na preteky sa prihlásila kvalitná zahraničná konkurencia zo siedmich štátov a to: z Bieloruska Natália Kwacjuk, Igor Žavoronok, z Bulharska Ivan Tchotov, z Ukrajiny Orest Babjak, z Maďarska Mikĺós Zatyko, z Poľska Anjela Nikiel, Artur Osman, Wieslaw Figurski, z Česka Petra Kamínková, Michal Šmíd, Pavel Faschingbauer a zo slovenských reprezentantov Dana Janečková, Miroslav Vanko a Marcel Matanin. Všetci pretekári obdržia účastnícke tričko, lístok do tomboly a večeru. Súťaže detí budú odštartované od 11.50 hod."

Uvedené preteky sú zaradené do celoročnej súťaže "Karpatský pohár", pričom v uvedenej súťaži zatiaľ vedú u mužov Poliak Bogdan Dziuba a u žien jeho krajanka Izabela Zatorská.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.