Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Mikula: Hoci sa mi darilo, zápas s Myjavou nebol o mne

Sportnet|Publikované 1. mar 2013 o 00:00

Proti Myjave nastúpil Marek Mikula prvýkrát na poste univerzála a Legend Watches Slávii Svidník pomohol osemnástimi bodmi.

Domáci vyhrali 3:0 a pred posledným zápasom v nadstavbe si vylepšili náladu.

SVIDNÍK. Volejbalisti Legend Watches Slávia Svidník ukončili trojzápasovú sériu bez víťazstva proti Spartaku VKP Myjava a ostali v hre o prvé miesto, znamenajúce papierovo najlepšiu východiskovú pozíciu v play off.

Svidníčania pred svojimi fanúšikmi drámu nepripustili, keď súpera zdolali hladko za 66 minút 3:0 (18, 18, 20).

Zverenci trénera Jaroslava Vlka dali od prvej lopty zabudnúť na posledné výsledkovo nevydarené vystúpenia a zápas mali po celý čas pod kontrolou.

Rozhodujúce bolo, že hostí dokázali prinútiť k chybám, ktoré nekompromisne trestali, vďaka čomu si cestu za výhrou podstatne uľahčili.

„Po troch prehrách sme v sobotu nastupovali s cieľom predať na palubovke to, čo sme celý týždeň trénovali. Sústredili sme sa, aby sme zahrali čo najlepší volejbal a som rád, že sa nám to podarilo. Myjava nám sedí a aj na chlapcoch bolo vidieť, že hoci to proti Volley Teamu s Humenným nevyšlo, do zápasu išli uvoľnení. Nakoniec sme si so súperom poradili pomerne rýchlo a to bolo tiež dôležité, lebo takýto výkon umocnil našu pohodu, ktorú budeme v závere sezóny potrebovať,“ hodnotil Marek Mikula, ktorý za Legend Watches Slávia Svidník nastúpil prvýkrát na poste univerzála.

Osemnásť bodov

M. Mikula posilnil Sláviu pred začiatkom nadstavbovej časti, keď sa do klubu, ktorého je odchovancom, vrátil po pôsobení v Humennom, Ostrave a Saint Quentine z Iraklisu Solún.

Člen širšieho kádra slovenskej reprezentácie na svojich predchádzajúcich zastávkach potvrdil, že je pripravený odvádzať spoľahlivé služby ako smečiar alebo univerzál, čo pri jeho angažovaní ocenil aj J. Vlk.

Ako M. Mikula zdôraznil, do Svidníka prišiel s cieľom pomôcť mužstvu naplniť predsezónne ambície, preto sa koncentruje iba na výkon bez ohľadu na to, na akom poste nastupuje. Proti Myjave potvrdil vysokú kvalitu uhraním osemnástich bodov.

„Keďže tréner chcel využiť môj útočný potenciál a na postoch smečiarov je pretlak, východiskom bol post univerzála. Hoci sa mi individuálne darilo, tento zápas nebol o mne, lebo vynikajúco hrali všetci. Proti Myjave bola moja úloha o to ľahšia, že veľakrát som mal proti sebe rozhodenú obranu. Keby som napríklad z pätnástich ťažkých lôpt uhral trinásť, vtedy by to bolo o niečom inom, ale v tomto prípade som odviedol iba svoj štandard, na ktorý som zvyknutý zo zahraničia. Podstatné však je, aby sme na tejto úrovni pokračovali ďalej a na výkon s Myjavou nadviazali aj v zápasoch, ktoré nás čakajú,“ pripomenul M. Mikula.

Správny čas

Pred posledným nadstavbovým kolom sú karty rozdané jasne. Ak Svidník zdolá v sobotu Volley Team, skončí druhý. V prípade, že Humenné neuspeje v Myjave, vstúpi Slávia do play–off z prvého miesta.

„V prvom rade musíme hrať dobre my. Nesmieme robiť chyby, ktorými by sme sa sami zrazili. Stalo sa nám totiž, že s Humenným sme viedli 17:13 a set sme nakoniec stratili... Dôležité bude, aby sme dodržali taktické pokyny a vyhli sa ľahkým nevynúteným zaváhaniam. Kto urobí menej chýb, vyhrá! Napriek tomu, že nám niektoré zápasy nevyšli podľa našich predstav, pred duelom v Bratislave nám odhodlanie nechýba. Sú aj dni, kedy sa nedarí a je dobre, že sme po prstoch dostali pred play–off. Toto varovanie prišlo v správny čas, preto všetci v klube veríme, že nás to nakopne a vo vyraďovacích bojoch nám to len pomôže,“ zdôraznil M. Mikula.


Súvisiace články