Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Mikrosúboj Kolpak - Antl vyhral strelec

Sportnet|Publikované 22. nov 2012 o 23:00

V pätnástom kole Tipos extraligy hádzanárov hral v Prešove prvý s druhým.

Suverén ostatných rokov, osemnásobný majster Slovenska Tatran Prešov hostil aktuálne druhý tím tabuľky HC winLand Michalovce.

PREŠOV. Derby zápasy východniarov nie sú ani v extralige hádzanárov ničím výnimočným. Ten stredajší Prešova s Michalovcami sa však predsa len z takéhoto rámca vymykal.

Tatran bojoval o prvú pozíciu zväčša s Košicami, ktoré sú momentálne v kríze a uzatvárajú extraligový pelotón. HC winLand suverénne postavenie úradujúceho majstra síce vôbec neohrozuje, no určite výkonmi i známymi menami je pre súťaž nesporným prínosom.

Ak hovoríme o známych menách, tak v michalovskom tíme hrali i také, ktoré vzišli práve z prešovskej hádzanárskej liahne.

Maroš Kolpak, bývalý hráč Tatrana, reprezentant s bohatými skúsenosťami z prestížnej nemeckej bundesligy stál pri Prešovu v bráne Michaloviec.

Na striedanie bol pripravený ďalší odchovanec zeleno–bielych Maroš Popčák, na spojke hral Marián Huňady, na poste pivota Juraj Geci, ktorý tiež rástol v hale na Baštovej.

„Zápas nemal vysoké tempo,“ hodnotil zápas Tatran – HC winLand (29:23) najskúsenejší zo spomenutého kvarteta Maroš Kolpak.

„Obrany prevyšovali útočné činnosti. Nám citeľne chýbal zranený, vo výbornej forme hrajúci túto sezónu strelec Petrov. Na druhej strane Prešovu obávaný Kristopans. Tatran nás prevyšoval v prvej útočnej vlne rýchlych kontier. Takto dával „ľahké“ góly, ktoré u nás obstarávali hlavne spojky Hruščák s Gamrátom (obaja dali po osem, pozn. red.). Na postavené obrany sme hrali celkom vyrovnane, v protiútokoch nás súper ale zjavne prevyšoval.“

Aspoň, že mu chytil sedmičku

Aj keď tempo hry nebolo zvlášť vysoké, stretnutie malo celkom dobrú atmosféru.

„Pre mňa zápas v Prešove, hoc aj v drese súpera, mal vždy tú správnu atmosféru. Platí to iste aj o ostatných dnešných spoluhráčoch v Michalovciach. Nehovorím zámerne o nejakej osobitej príchuti takýchto súbojov. Pravdou ale je, že sa na ne teším. Človeku sa vrátia takto aj spomienky na časy minulé v jednom klube či v reprezentácii. Napríklad s Radom Antlom, súčasným krídelníkom a kapitánom Tatrana,“ spomenul M. Kolpak, ktorý neraz stál zoči–voči práve jednému z najlepších strelcov súčasného Tatrana.

„Stále sme kamaráti, ale na ihrisku súperi. V dnešných našich mikrosúbojoch vyhral Rado. Dal osem gólov. Slabšou útechou pre mňa je fakt, že som mu zneškodnil jeden pokutový hod. Viem, že Prešov čakajú dôležité pohárové zápasy. Budem im držať palce so želaním, nech naďalej dobre reprezentujú slovenskú hádzanú.“

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.