Nedeľa, 28. február, 2021Meniny má Zlatica

Miklík už s Filcovou pozvánkou nerátal

Sportnet|Publikované 5. feb 2009 o 00:00

V pôvodnej nominácii trénera Jána Filca nefiguroval. Tréner slovenskej hokejovej reprezentácie povolal trio z HC Košice - T. Slovák, R. Huna, S.

Gron. Do Švajčiarska na stretnutia s Bieloruskom a dvakrát s domácim tímom cestovali aj po tom, ako sa zranil Gron, traja hráči Košíc. Donominovaný bol totiž útočník Michel Miklík.

KOŠICE. Od chvíle, ako sa Ján Filc ujal opäť kormidla pri slovenskej hokejovej reprezentácii, košický krídelník Michel Miklík nechýbal na žiadnej akcii národného mužstva. Bol na letnom kempe, novembrovom Nemeckom pohári, v decembri hral proti Švajčiarom a dodatočne bol povolaný aj teraz.

"Dozvedel som sa to už vo štvrtok. Do klubu prišla nominácia s tým, že som bol donominovaný. Určite som to nečakal. Už predtým boli zverejnené mená hráčov, ktorí mali prísť na bratislavský zraz, nebol som medzi nimi, tak som nerátal s tým, že niekam pôjdem," priznal Michel Miklík.

Nechce sklamať

Nie je veľa tých, ktorí sa v nominácii objavujú opakovane. Zdá sa, že Miklík trénera Filca zatiaľ nesklamal. "Dúfam, že nie," pousmial sa dvadsaťšesťročný hokejista.

Paradoxné je, že dôveru dostal aj po tom, ako v klubovom tíme nemal stabilné miesto v prvom útoku a objavil sa aj vo štvrtom. "Viem, že to nebolo moje najlepšie obdobie v sezóne. O to som radšej, že idem do Švajčiarska."

S Hunom si nezahrá

V reprezentácii je s klubovým spoluhráčom Rudolfom Hunom. No nevyzerá to tak, že by sa zišli v jednom útoku. Miklíka tréneri zaradili k Skaličanovi Mikúšovi a Skladanému z Karlových Varov. "S Rudom si asi nezahrám. Aj on totiž nastupuje na pravej strane ako ja. Predtým sme boli v reprezentácii s Jurajom Mikúšom, tak predpokladám, že by to takto mohlo ostať."

Konečne prvý gól?

Zatiaľ obliekol dres národného mužstva v deviatich zápasoch. Na prvý gól stále čaká. No po návrate zo Švajčiarska by chcel mať túto nulu v štatistikách vymazanú. "Dúfam, že to príde teraz. Hoci som to vravel aj pred predchádzajúcimi akciami. Teším sa na zápasy. Najmä ten pod holým nebom. Okrem toho, vo Švajčiarsku som ešte nikdy nebol," uviedol autor 19 gólov a 20 asistencií v drese HC.

Súvisiace články