Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Miklík sa ešte herne trápi, chýbalo mu aj viac divákov

Michel Miklík opäť v košickom drese. (Autor: SITA)
TASR|Publikované 24. okt 2016 o 11:47

Skúsený hokejový útočník sa vrátil do košického dresu.

KOŠICE. Fanúšikovia HC Košice vnímajú návrat útočníka Michela Miklíka pozitívne a na jeho meno počas predzápasovej "predstavovačky" reagovali potleskom.

Skúsený útočník bol členom dvoch majstrovských tímov HC Košice v časoch, keď vypredaná Steel aréna nebola ničím výnimočným.

Proti Zvolenu odohral prvý domáci zápas od návratu a na svoj výkon i divácku návštevu sa pozeral kriticky.

Ešte sa trápi

K víťazstvu 4:0 prispel šikovnou asistenciou na gól Nagya i rutinérskym gólom v presilovke, ktorým uzavrel skóre zápasu.

Gól a asistencia by u mnohých iných hráčoch boli dôvodom k spokojnosti, 34-ročný útočník však svoj výkon vnímal inak.

"Ešte sa herne trápim, ale som rád, že sa nám ako formácii celkom darilo. To hráčovi pomôže. Cítim kondičné rezervy, ale snažím sa aj počas zápasu čo najviac korčuľovať, aby som sa do toho dostal," poznamenal Miklík.

V staronovom drese sa prvýkrát objavil v piatkovom 14. kole na ľade Trenčína, domáca premiéra prišla proti Zvolenu.

Reakcie veľkej väčšiny fanúšikov Košíc na Miklíkov príchod boli pozitívne a to aj napriek tomu, že počas najbližších štyroch týždňov môže v prípade ponuky odísť.

Skandovanie mena na konci zápasu preto potešilo. "Bol som zvedavý, ako ma fanúšikovia príjmu. Som rád, že si ma pamätajú a som im za to vďačný," uviedol Miklík.

Sklamal ho počet divákov

Dvojnásobný majster Slovenska v Košiciach strávil dve dvojročné obdobia, po ktorých zamieril do KHL.

Na východe patril k hráčom, ktorí sa zaslúžili o historický zlatý hetrik a svojou hrou lákali do Steel arény tisícky divákov.

Oficiálny údaj návštevnosti na zápase proti Zvolenu hovoril o čísle 3 160, čo je výrazne menej, než za Miklíkových "starých" čias.

"Počas hymny som bol trochu sklamaný. Pamätám si, že divákov bývalo viac a atmosféra bola úplne iná. Verím, že sme dvomi víťazstvami v uplynulých zápasoch spravili divákom dobrú pozvánku na utorňajší zápas proti úradujúcemu majstrovi," poznamenal Miklík, pozývajúc divákov na utorňajšiu predohrávku 17. kola proti Nitre.

Autor: TASR

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.