Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Mihokovej čistá streľba, Novák prvý raz na bodovanej priečke

Sportnet|Publikované 19. dec 2002 o 23:00

Triumfom ruských biatlonistiek sa skončili v Osrblí úvodné preteky 3. kola Svetového pohára. V šprinte na 7,5 km zvíťazila Galina Kuklevová (na

snímke) s náskokom 15,9 s pred krajankou Albinou Achatovovou, tretia Uschi Dislová zaostala 16,4 s. Na tróne vedúcej ženy SP vystriedala Nemku Beerovú Francúzka Becaertová. Už 30

Prvé víťazstvo v tejto sezóne si v pretekoch biatlonistov v Osrblí vybojoval v šprinte mužov na 10 km Francúz Raphael Poirée, na druhom mieste si životný úspech zapísal s odstupom 43,7 sekundy Slovinec Janez Marič, tretí skončil Nór Frode Andresen so stratou 52,2 s. Zo slovenskej trojice najvyššie skončil na 30. mieste Pavol Novák, ktorý prvýkrát vo svojej kariére obsadil bodované miesto v najlepšej tridsiatke a stal sa prvým mužom zo slovenskej reprezentácie, ktorý v tejto sezóne získal v SP aspoň jeden bod. Najlepšie umiestenie v kariére dosiahol v SP aj 37. Pavol Hurajt, sklamanie zažil až 72. Matiaško, ktorý ako jediný z našich nepostúpil do stíhacích pretekov.

Výsledky ženy šprint na 7,5 km: 1. Galina Kuklevová 22:57,1 (1 tr. okr.), 2. Albina Achatovová (obe Rus.) +15,9 (0), 3. Uschi Dislová (Nem.) +16,4 (2)... 16. Soňa Mihoková +58,6 (0), 41. Marcela Pavkovčeková +2:05,9 (2), 52. Zuzana Hasillová +2:32,6 (0), 53. Petra Slezáková +2:33,9 (1), 65. Anna Murínová +3:10,9 (2), 76. Monika Poliaková (všetky SR) +5:58,7 (4). Muži - šprint na 10 km: 1. Raphael Poirée (Fr.) 25:31,5 (0), 2. Janez Marič (Slovin.) +43,7 (1), 3. Frode Andresen )Nór.) +52,2 (2)... 30. Pavol Novák +1:57,7 (0), 37. Pavol Hurajt +2:10,6 (1), 72. Marek Matiaško +3:33,2 (4).